W jaki sposób możemy sprawić, aby inni polubili nas w bardzo krótkim czasie?

Nasze otoczenie potrafi szybko się zmienić. Zmieniamy pracę czy miejsce zamieszkania, a więc zależy nam, aby poczuć się akceptowanym. Nawiązywanie nowych znajomości może być trudne, a więc warto poznać kilka sposobów, które mogą nam pomóc. Jak zatem sprawić, aby ludzie szybko nas zaakceptowali i polubili?

Nicholas Boothman, mówca i przedsiębiorca w branży reklamowej, przedstawia kilka technik, które mogą nam pomóc nawiązać szybki kontakt z innymi, a przy tym uzyskać ich sympatię w kilka sekund. Techniki te opisuje w swojej książce „Daj się polubić w 90 sekund (a nawet mniej!)”

Uśmiechaj się

Uśmiechnięte osoby wysyłają przyjazne sygnały, a więc druga osoba jest chętniejsza do nawiązania kontaktu. Ciągły uśmiech nie sprawdza się jednak w każdej sytuacji. Kiedy staramy się o pracę, to najlepiej jest uśmiechnąć się tylko raz – zaraz po przywitaniu się. Okazuje się, że osoby, które więcej razy uśmiechały się podczas rozmowy rekrutacyjnej, miały mniejsze szanse za otrzymanie pracy.

Nie zakrywaj serca

Według Boothman’a ważne jest, aby rozmawiać z drugą osobą kierując swoje serce w stronę rozmówcy. Jeśli posiadamy na sobie płaszcz, żakiet czy marynarkę, to warto ją rozpiąć, aby odsłonić swoje serce. W ten sposób dajemy znak, że jesteśmy pozytywnie nastawieni i otwarci na nową znajomość. Nasze nastawienie potrafi być czytelne dla drugiej osoby, a więc musisz być pewien swoich uczuć.

Pochyl się

Kiedy rozmawiamy z drugą osobą i chcemy pokazać swoje zainteresowanie konwersacją, to dobrze jest pochylić się nieco w stronę swojego rozmówcy. Wszyscy podświadomie odczytujemy mowę ciała, a taka pozycja świadczy o chęci rozmowy i o tym, że dana osoba mówi coś dla ciebie interesującego. Rozmówca od razu będzie wiedział, że może kontynuować konwersację.

Patrz w oczy

Kontakt wzrokowy jest bardzo ważną częścią udanej konwersacji. Dzięki temu pokazujemy swoje zainteresowanie oraz otwartość na znajomość. Warto jednak pamiętać, aby z tym nie przesadzać. Ciągłe wpatrywanie się lub wręcz „wlepianie” swoje wzroku jedynie stworzy niezręczną atmosferę, a przecież nie chcemy do tego doprowadzić. Najlepsza długość kontaktu wzrokowego trwa 3 sekundy.

Witaj się

Powitanie jest pierwszą rzeczą, którą robimy zaraz po wejściu do pomieszczenia. Dobrze jest zainicjować powitanie i wystawić dłoń do uścisku. Sposób, w którym podajemy swoją dłoń również ma znaczenie. Jeśli jest to „obojętna” dłoń, to nasz rozmówca od razu odbierze negatywne nastawienie, a więc warto być pewnym swoich działań.

Te kilka rad mogą nam pomóc odnaleźć się w nowym miejscu pełnym obcych nam ludzi. Dzięki temu szybko zostaniemy zaakceptowani i polubieni przez nasze otoczenie.

+

Udostępnij: