Ile mogą zarobić Polacy za triumf w Mistrzostwach Europy?

Już w najbliższą sobotę finał Mistrzostw Europy w Pilce Siatkowej. Po tym, jak w miniony czwartek nasza reprezentacja pokonała Słowenie 3:1, Polacy będą walczyć w finale Mistrzostw Europy po 14 latach przerwy. Wiele osób zastanawia się z pewnością, ile mogą zarobić Polacy, gdy zdobędą puchar Stawki mogą zrobić wrażenie.

14 września w Rzymie rozegrał się mecz, który zapewnił Polakom awans do finału Mistrzostw Europy w siatkówce. Pokonanie Słowenii 3:1 (23:25, 25:21, 25:20, 25:21) to nie tylko sportowe zwycięstwo, ale także przełamanie pewnej "klątwy", która narosła właśnie wokół rywalizacji Polski z Słowenią od 2015 roku.  Od tego czasu starcia kończyły się zawsze porażkami Polaków, w tym dwukrotnymi przegranymi w ćwierćfinale i półfinale. Teraz losy się odmieniły, a polska drużyna zagra w finale Mistrzostw Europy.

Mecz z Słowenią dostarczył kibicom siatkówki ogromnych emocji. Choć pierwszy set był dla nas przegrany, warto zaznaczyć, że siatkarze popełnili w nim aż 12 błędów własnych. Od drugiego seta spotkanie układało się po myśli Polaków, a forma nie opuszczała między innymi Wilfredo Leona, który zdobył w meczu imponującą liczbę 26 punktów.

Teraz Polacy stoją przed jeszcze większym wyzwaniem, ponieważ w finale zmierzą się z gospodarzami turnieju - Włochami, aktualnymi mistrzami świata.

Stawki za medale na Mistrzostwach Europy

Ostatni raz polska reprezentacja siatkarska zdobyła Mistrzostwo Europy w 2009 roku. Po czternastu latach szansa ta może się powtórzyć i co niemniej istotne, co wiąże się to również z atrakcyjnymi nagrodami finansowymi.

Według informacji podanych przez Onet, pula nagród dla czterech najlepszych drużyn w Mistrzostwach Europy wynosi 1 milion euro. Jeśli Polacy pokonają Włochów i zdobędą tytuł mistrzów Europy, to otrzymają 500 tysięcy euro, co przekłada się na około 2,3 miliona złotych. To imponująca suma, która jest zasłużoną nagrodą za wysiłki i poświęcenie.

W przypadku ewentualnej porażki, Polacy będą musieli zadowolić się srebrnymi medalami i kwotą wynoszącą 250 tysięcy euro, co odpowiada około 1,1 miliona złotych.

Niezależnie od wyniku finału, polska drużyna siatkarska już teraz może być dumna z osiągnięć na Mistrzostwach Europy i zaangażowania, które włożyła w walkę o tytuł. Dla kibiców to czas pełen emocji i nadziei na wielkie zwycięstwo.

Finałowy pojedynek Polska - Włochy odbędzie się w sobotę, 16 września o godzinie 21:00 w Rzymie.