Jak NIE składać życzeń na Święta?

Składanie życzeń to nieodłączny element Świąt Bożego Narodzenia. Warto pamiętać, że słowa mają wielką moc, a niektóre życzenia bywają nietaktowne i nieuprzejme. Oto najgorsze życzenia świąteczne! Lepiej nikomu tego nie życz w Święta!

  Świąteczne życzenia

  Podczas Świąr łamiemy się opłatkiem z najbliższymi przy wigilijnym stole i składamy sobie życzenia. To właśnie one stanowią nieodłączny element Bożego Narodzenia. Czasem jednak bywają nietaktowne, krępujące i nieuprzejme…

  Takich życzeń lepiej nikomu nie składaj w Święta!

  Życzę Ci: „powiększenia rodziny”, „żebyś kogoś sobie znalazł”, „lepszej pracy”, „żebyś w końcu schudła”! Takich życzeń lepiej nikomu nie składaj w Święta!

  Życzę Ci powiększenia rodziny

  To jedno z najbardziej niezręcznych, a zarazem najczęstszych życzeń jakie mogą usłyszeć osoby, które z wielu powodów nie mają dzieci. Niektóre pary mogą mieć problem z zajściem w ciąże, więc takie życzenia mogą ich tylko zranić, sprawić przykrość, wywierać jakiś niepotrzebny nacisk i presję. Inne po prostu nie chcą mieć dzieci lub nie planują ich w najbliższym czasie. Jeśli zamierzasz komuś życzyć powiększenia rodziny, lepiej się nad tym zastanów.

  Życzę Ci żebyś kogoś sobie znalazł/a

  To kolejne z serii niezręcznych życzeń, które jedynie wprawia w ogromne zakłopotanie osobę, która tego słucha. Presja na znalezienie drugiej połówki wywołuje jedynie poczucie winy, smutek, stanowi presję i nieprzyjemny nacisk ze strony bliskich. Taki życzeń lepiej nikomu nie składaj!

  Życzę Ci, żebyś schudła/przytyła…

  Takich życzeń chyba nie trzeba komentować. Wypominanie komuś jego wagi, podkreślanie tego, że jest daleki od ideału lub po prostu źle wygląda, jest nieprzyjemne i złośliwe. Obdarowana takimi „życzeniami” osoba na pewno źle się poczuje i będzie jej przez to przykro. Lepiej sobie daruj takie słowa!

  Życzę Ci, żeby w końcu Ci się powiodło…

  Osoba, która słucha takich słów czuje się po prostu jak życiowy nieudacznik… podkreślają tylko co do tej pory poszło nie tak, jakie błędy popełniła i czego nie osiągnęła. Zamiast tego wystarczy po prostu życzyć komuś rozwoju i spełnienia marzeń!

  Pamiętaj o tej zasadzie w Święta

  Zatem nie życz nikomu tego, czego sam nie chciałbyś usłyszeć. Nietaktowne słowa mogą kogoś urazić, zranić lub skrzywdzić. Niektóre wywołują poczucie winy, karcą i obrażają. Dlatego lepiej się powstrzymaj od składania życzeń w taki sposób, szczególnie w czasie Świąt. A jeśli nie wiesz co powiedzieć, sytuację może uratować NAWZAJEM 😊

  ZOBACZ TAKŻE: Kiedy powinno się ubrać choinkę na święta?

  Udostępnij: