Co wie o Tobie Google? (O wiele więcej niż myślisz)

Prawdopodobnie każdy z nas korzystał z wyszukiwarki Google. Jednak niewiele osób zastanawia się nad tym, jakie informacje o nas zbiera! Jak sprawdzić, co wie o Tobie Google?

  W sieci nie jesteś anonimowy

  Google to nie tylko najpopularniejsza na świecie internetowa wyszukiwarka, ale także szereg innych narzędzi, jak m.in. YouTube, Gmail, Google Maps, Google Pay, czy Google Docs. Wszystkie te usługi ściśle ze sobą współpracują i przez cały czas wymieniają pomiędzy sobą informacje na temat konkretnych użytkowników. 

  Na dodatek każda informacja wpisana w wyszukiwarkę pozostawia po sobie ślad. To nie wszystko, ponieważ osoby korzystające ze smartfonów z Androidem, także udostępniają o sobie wiele informacji, jak np. lokalizację. Na podstawie tego, co wyszukujemy w sieci, a także dzięki informacjom, które sami podajemy, Google zbiera informacje na nasz temat, aby sporządzić szczegółowy portret. Po co to wszystko?

  Google analizuje każdy Twój krok

  W praktyce Google analizuje każdy krok użytkownika w sieci. Wszystkie zgromadzone informacje, Google wykorzystuje do sprofilowanego wyświetlania reklam. A co za tym idzie proponowania nam produktów, które mogą nas zainteresować i skłonić do zakupu.

  Należy zdać sobie sprawę z tego, że Google to jedna z największych na świecie platform, która pozwala reklamodawcom z całego świata promować swoje usługi i produkty, a przede wszystkim docierać do szerokiego grona klientów.

  ZOBACZ TAKŻE: Spanie osobno - czy „rozwód łóżkowy” negatywnie wpływa na związek?

  Sprawdź, co wie o Tobie Google

  Google tworząc profil użytkownika, określa m.in. wiek, wykształcenie, zainteresowania, rodzaj miejsca zamieszkania, czy informacje o pracy. Dane te wpływają na to, jakie reklamy będą się nam wyświetlały.

  Nie miałeś pojęcia, że informacje na Twój temat zbierane są w tak szerokim zakresie? Dowiedz się, co jeszcze wie o Tobie Google. Gwarantujemy, że znacznie więcej niż mogłoby Ci się wydawać…

  • Jeśli chcesz sprawdzić co wie o Tobie Google, wejdź na stronę: https://myaccount.google.com/.
  • Następnie w lewym menu przejdź do zakładki „Dane i prywatność”. Otwórz sekcję  „Moje centrum reklam”
  • W tym miejscu znajdują się najważniejsze informacje, które Google ustaliło na Twój temat, na podstawie historii wyszukiwania, lokalizacji, nadanych uprawnień i pozostałych danych!

  Jak ograniczyć widoczność tych danych?

  Nie podoba Ci się, że Google zbiera i wykorzystuje zebrane informacje do proponowania konkretnych reklam? Zmień to! W sekcji „Dane i prywatność” możesz wyłączyć spersonalizowane reklamy, a także śledzenie wyszukiwań w Google, aktywność w aplikacjach, czy historię lokalizacji!

  Udostępnij: