Dzień Teściowej: Czy Twoja teściowa Cię lubi?

Z okazji Dnia Teściowej, warto zwrócić uwagę na stosunki teściowych z synowymi. Wbrew powszechnej opinii, te relacje nie zawsze muszą być napięte i pełne niechęci! Zastanawiasz się, czy mama Twojego ukochanego Cię lubi? Oto siedem sygnałów, że tak właśnie jest!

  Dzień Teściowej 2023

  Dzień Teściowej to coroczne święto, obchodzone w Polsce 5 marca. Ustanowione zostało jako wyraz szacunku i wdzięczności synowej lub zięcia wobec teściowej. W tym dniu warto zwrócić uwagę na relacje łączące te dwie strony. Nie zawsze muszą być one napięte, pełne pretensji, czy niechęci! Oto siedem sygnałów, że Twoja teściowa naprawdę Cię lubi!

  ZOBACZ TAKŻE: Lepiej zrezygnuj z tych porannych nawyków. Mogą zrujnować Twoje zdrowie!

  7 sygnałów, że Twoja teściowa naprawdę Cię lubi! Jest dla Ciebie miła

  Mama Twojego partnera chce, żebyś czuła się przy niej swobodnie i komfortowo. Jest dla Ciebie miła, uprzejma i sympatyczna, to znaczy, że zależy jej na Twoim dobrym samopoczuciu i po prostu Cię lubi.

  Nie porównuje Cię z innymi

  Jeśli Twoja teściowa nie porównuje Cię z poprzednimi partnerkami swojego syna lub innymi synowymi, to znak, że Cię ceni i szanuje taką, jaką jesteś!

  Akceptuje Cię

  Mama Twojego partnera nie jest do Ciebie negatywnie nastawiona. Nie krytykuje Cię, nie lekceważy, nie wytyka twoich słabości i nie skupia się na niepowodzeniach. Jest wręcz przeciwnie- akceptuje cię w pełni i nie stara się zmienić cię na siłę.

  Liczy się z Tobą

  Teściowa szanuje twoje zdanie i liczy się z nim. Mało tego, często prosi o Twoją opinię i radę. To znaczy, że Ci ufa i wierzy w Twój dobry gust!

  Szanuje Twoje granice

  Szanowanie Twoich decyzji i przestrzeni osobistej przez przyszłą teściową jest bardzo ważne. Mama Twojego partnera nie przekracza granic, co jest oznaką szacunku i sympatii z jej strony.

  Nie wtrąca się

  Nie wtrąca się w Wasze sprawy i nie chce mieć ostatniego słowa w ważnych dla Was kwestiach. Wie, że w związku nie ma miejsca dla trzeciej osoby, dlatego nie staje po niczyjej stronie i nie ingeruje w to, co się między Wami dzieje.

  Traktuje Cię jak „swoją”

  Teściowa podkreśla to, że jesteś częścią rodziny i traktuje Cię jak „swoją”. Zaprasza na kawę, plotki, rodzinne uroczystości, czy wspólne wakacje. Zależy jej na tym, żebyście miały dobrą relację.

  Udostępnij: