Beata Tyszkiewicz w coraz gorszym stanie? Córka komentuje doniesienia!

Media obiegła informacja o tym, że stan zdrowia Beaty Tyszkiewicz katastrofalnie się pogorszył. Pierwsza dama polskiego kina ponoć ma wymagać całodobowej opieki i już nigdy nie powróci na ekran. Do tych słów odniosła się Karolina Wajda- córka aktorki. Jaka jest prawda o zdrowiu artystki?

  Beata Tyszkiewicz to „pierwsza dama polskiego kina”

  Beata Tyszkiewicz to polska aktorka filmowa i telewizyjna, publicystka i działaczka społeczna. Urodziła się 14 sierpnia 1938 r. w warszawskim Wilanowie w hrabiowskiej rodzinie.

  Wystąpiła w ponad stu filmach, nazywana jest „pierwszą damą polskiego kina”, „aniołem PRL-u", "Catherine Deneuve Wschodu", "gwiazdą stylowego kostiumu", "carycą kina słowiańskiego".

  Grała bardzo dużo, ról pierwszoplanowych i mniejszych. W jej dorobku artystycznym jest ponad sto postaci filmowych i pięć telewizyjnych. Była między innymi Marią Walewską z "Marysi i Napoleona", księżniczką Elżbietą z "Popiołów", Izabelą Łęcką z "Lalki", czy Eweliną Hańską z "Wielkiej miłości Balzaka". Zagrała m.in. w serialach "Stawka większa niż życie" (1967-68), "Polskie drogi" (1976), "Noce i dnie" (1977) czy "Trędowata" (1999-2000).

  Występowała w produkcjach takich reżyserów jak Andrzej Wajda, Wojciech Jerzy Has, Juliusz Machulski, często była angażowana też przez zagranicznych twórców.

  Oprócz tego była wieloletnią jurorką w popularnym show "Taniec z gwiazdami". Poza aktorstwem zajmowała się także fotografią i pisaniem.

  Była wielokrotnie nagradzana: w 1975 r. została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, w 1989 r. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Otrzymała francuskie odznaczenia - Krzyż Kawalerski Orderu Sztuki i Literatury (1991) oraz Krzyż Kawalerski Legii Honorowej (1997), Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski (1997) a także Złoty Medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis (2008).

  ZOBACZ TAKŻE: "Dla Marty ten czas jest na pewno najcięższy": Dawid Kubacki o stanie żony

  Stan zdrowia Beaty Tyszkiewicz

  Beata Tyszkiewicz już od lat zmaga się z poważnymi problemami kardiologicznymi. Gdy w 2017 roku przeszła zawał, postanowiła wycofać się z życia towarzyskiego i zrezygnowała z występowania w filmach. Od tego czasu pierwsza dama polskiego kina przestała pokazywać się publicznie. Córka Karolina Wajda tak tłumaczy jej decyzję:

  Wszystko ma związek z szacunkiem, jakim moja mama darzy swoją publiczność. Ona uważa, że gwiazda zawsze i wszędzie powinna być wzorem, dobrze wyglądać i nie urażać ludzi swoją słabością i gorszym wizerunkiem. Dzisiejsze pokolenie ma do tego inny stosunek. Aktorki pokazują się w dresach i bez makijażu, a moja mama zawsze była osobą zadbaną.

  Jaka jest prawda o stanie aktorki?

  Niestety od jakiegoś czasu media obiegają informacje o pogarszającym się stanie zdrowia Beaty Tyszkiewicz. Pojawiają się nawet pogłoski, że jest w tak złej kondycji, iż wymaga całodobowej opieki.  Córka artystki Karolina Wajda w rozmowie z Plejadą, postanowiła skomentować te doniesienia:

  Stan zdrowia Beaty nie zmienił się na przestrzeni ostatnich trzech lat. Portale odkopują ten temat, by było o czym pisać, dodając jeszcze coś od siebie.

   

  Udostępnij: