Nie żyje Tina Turner! „Królowa Rock and rolla” zmarła w wieku 83 lat!

Agencja Reutera, powołując się na rzecznika artystki, poinformowała w środę o śmierci Tiny Turner. Gwiazda zmarła w wieku 83 lat po długiej chorobie. „Z jej odejściem świat traci legendę muzyki i wzór do naśladowania".

Nie żyje Tina Turner

Tina Turner, 'Królowa Rock and rolla', zmarła dziś w spokoju w swym domu w Kusnacht niedaleko Zurychu w Szwajcarii w wieku 83 lat po długiej chorobie" - przekazał w oświadczeniu rzecznik piosenkarki, o czym poinformowała w środę agencja Reutera.

Na oficjalnych kontach społecznościowych gwiazdy napisano:

Swoją muzyką i bezgraniczną pasją życia oczarowała miliony fanów na całym świecie i zainspirowała przyszłe gwiazdy. Dziś żegnamy drogiego przyjaciela, który pozostawił nam wszystkim swoje największe dzieło: swoją muzykę" (...) Tino, będzie nam Ciebie bardzo brakowało.

https://www.facebook.com/TinaTurner/posts/812264666922593

Co wiemy o Tinie Turner?

Tina Turner, właśc. Anna Mae Bullock (ur. 26 listopada 1939 w Nutbush, zm. 24 maja 2023 w Küsnacht. Słynna piosenkarka soulowa i rockowa, autorka tekstów, choreografka, tancerka, muzyk, aktorka, producentka i pisarka. Nazywana "Królową Rock and rolla", zasłynęła między innymi takimi przebojami jak "What's Love Got to Do with It" czy "(Simply) The Best".

Była jedną z najbardziej dochodowych artystek pod względem sprzedaży koncertów na świecie i jednym z najpopularniejszych artystów w historii. Szacuje się, że nakład ze sprzedaży wszystkich wydawnictw Turner wynosi ponad 180 mln egzemplarzy! Laureatka 70 nagród muzycznych spośród 100 nominacji, w tym aż ośmiu nagród Grammy.

Udostępnij: