Będzie Bon Turystyczny dla Seniorów? Osoby starsze mogą liczyć na wsparcie?

Jak zapowiada Ministerstwo Sportu i Turystyki, trwają prace nad nowym Bonem Turystycznym. Chociaż wciąż nie wiadomo, kto będzie mógł skorzystać ze świadczenia, niewykluczone, że w tym roku Bon Turystyczny trafić może także do Seniorów.

Polski Bon Turystyczny

Bon turystyczny jest formą wsparcia finansowego udzielana przez państwo mającą na celu pobudzenie sektora turystycznego. W Polsce program obowiązywał przez okres od 1 sierpnia 2020 r. do 31 marca 2023 r. a bon przyznawany był w wysokości 500 zł na dziecko. Pieniądze wykorzystać można było na pokrycie kosztów związanych z podróżą, noclegiem, wyżywieniem lub innymi usługami turystycznymi.

Bon turystyczny miał na celu zachęcić Polaków do podróżowania i tym samym wsparcia turystyki wewnętrznej. Zadaniem programu było pobudzenie lokalnej gospodarki poprzez zwiększenie obrotów w sektorze turystycznym i wspieranie przedsiębiorstw z nim związanych. Bon działał również jako forma rekompensaty dla osób, które poniosły straty w związku z pandemią, ograniczeniami podróży lub innymi czynnikami utrudniającymi turystykę.

Bon Turystyczny dla Seniorów?

Chociaż sezon wakacyjny coraz bliżej, Ministerstwo nadal nie przekazało szczegółów dotyczących nowego Bonu Turystycznego. Wiadomym jest jednak, że trwają prace nad projektem i jak przekazał sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, z pewnością nie będzie miał takiej formy jak wcześniej.

Nie ma takiej możliwości, aby pojawił się nowy bon turystyczny w takiej formie, w jakiej był wcześniej. Nie ma możliwości, żeby teraz przeznaczono 4 mld zł na takie wsparcie. Takiego programu na pewno nie będzie. Na tę chwilę trwają natomiast prace analityczne co do innej formy wspierania krajowej turystyki – powiedział w rozmowie z PAP Gut-Mostowy

Jeszcze niedawno pojawiały się doniesienia, że wartość kolejnego Bon Turystyczny wynosić może nawet 1000 zł, czyli zwiększyć się o połowę. Spekulowano także, że ze świadczenia tym razem skorzystać będą mogły nie tylko rodziny z dziećmi, ale także i seniorzy, jednak póki co informaje te nie są potwierdzone przez Resort.

Zobacz także: Złe wieści o nowym Bonie turystycznym: „to kolejne rozdawnictwo”

Udostępnij: