Skandal podczas Pierwszej Komunii! Matka ukradła 12 tysięcy złotych!

Pierwsza Komunia Święta w jednej z poznańskich parafii zakończyła się wielkim skandalem. Wszystko z powodu jednej z matek, która postanowiła przywłaszczyć pieniądze zebrane na organizację uroczystości. Zniknęła bez wieści, a wraz z nią 12 tysięcy złotych…

  Skandal podczas Pierwszej Komunii!

  Do redakcji serwisu epoznan.pl, w ostatnim czasie zgłosiła się matka dziecka, które w dniach 20-21 maja przystąpiło do pierwszej komunii św. w jednym z kościołów w Poznaniu. Kobieta poinformowała o wielkim skandalu, do którego doszło w parafii!

  Chodzi o jedną z matek, która postanowiła przywłaszczyć pieniądze zebrane na organizację uroczystości. Ochotniczka, która zgłosiła się jako skarbnik, zebrała łącznie ponad 12 tys. złotych. Pieniądze były przeznaczone zakup kwiatów, pamiątek dla dzieci, darów ołtarza, upominków oraz opłacenie fotografa. Kobieta początkowo tłumaczyła się „problemami z dostawcami”, niestety ostatecznie przepadła bez wieści, a wraz z nią zniknęły wszystkie pieniądze!

  Matka ukradła 12 tysięcy złotych! Rodzice są zbulwersowani

  Rodzice dzieci pierwszokomunijnych są zbulwersowani sprawą. Relacjonują:

  19 maja wieczorem, jeden rodzic poszedł błagać kwiaciarkę z ulicy Głównej, aby na ostatnią chwilę ustroiła kościół. Wyłożył na to swoje pieniądze. Skarbniczka udawała, że ją jakaś firma «wystawiła» i oczywiście w poniedziałek odda za tą kwiaciarnię. Nie oddała do dziś.

   

  Fotograf przyjechał pod kościół i zrobił zdjęcia, ze względu na znajomość z proboszczem, licząc na rozliczenie po uroczystości. Oczywiście nie dostał pieniędzy do dziś.

   

  Wyrachowanie i bezczelność matki, która w biały dzień okrada ludzi w kościele, w instytucji dobra i świętości, mając jeszcze czelność posyłać swoje własne dziecko do komunii, przyjmując wartości kościoła, jest karygodne. Jak się musi czuć jej dziecko codziennie patrzące w oczy kolegów z klasy?

  ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje 32-letni polski aktor! „Te słowa przychodzą nam z wielkim trudem, bólem i niedowierzaniem”

  Zniknęła bez wieści z pieniędzmi

  Początkowo kobieta zarzekała się, że odda pieniądze do kolejnego poniedziałku. Nie dotrzymała tej obietnicy, na dodatek wkrótce przestała odbierać telefon, skasowała też swój profil na portalu społecznościowym. Po kilku dniach pokrzywdzeni rodzice dowiedzieli się, że wszystkie pieniądze zajął komornik skarbniczki.  Sprawą zajęła się poznańska policja. Mł. asp. Marta Mróz komentuje:

  Policja potwierdza, że informacja o kradzieży wpłynęła do poznańskiej komendy. – Otrzymaliśmy takie zawiadomienie od rodziców dzieci komunijnych. Dotyczy przywłaszczenia pieniędzy. Sprawdzamy wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

  Udostępnij: