Miss Universe 2023: Znamy zwyciężczynię. Jak poszło Polce?

W nocy z 18 na 19 listopada odbyła się 72. Edycja wyborów Miss Universe. Która z kandydatek zdobyła koronę Najpiękniejszej i jak poszło naszej rodaczce?

Wybory Miss Universe 2023

Gala finałowa Miss Universe 2023 odbyła się w nocy z 18 na 19 listopada 2023 roku. Miejscem uroczystości było José Adolfo Pineda Arena w San Salvador w Salwadorze.

Gospodyniami uroczystości były Jeannie Mai Jenkins, Maria Menounos, Olivia Culpo, Catriona Gray i Zuri Hall.

Natomiast na scenie pojawiłsię cudowny John Legend, który uświetnił wybory Miss Universe podczas wieczoru finałowego.

Nasz kraj reprezentowała Angelika Jurkowianiec, zdobywczyni tytułu Miss Polski.

Kto został Miss Universe 2023?

Najpiękniejszą kobietą została wybrana 23-letnia Sheynnis Palacios z Nikaragui. Sheynnis Palacios z tytułem Miss Universe 2023! Sheynnis Alondra Palacios Cornejo (tak brzmi jej pełne nazwisko) to nikaraguańska modelka. W przeszłości wywalczyła tytuł Miss Universe Nicaragua 2023. Jest pierwszą reprezentantką Nikaragui, która wywalczyła tytuł Miss Universe! Koronę najpiękniejszej kobiety na świecie odebrała z rąk ubiegłorocznej triumfatorki, Amerykanki R’Bonney Gabriel.

Sheynnis Palacios przed finałową galą była jedną z faworytek ekspertów do zwycięstwa. Świetnie zaprezentowała się w eliminacjach oraz podczas Pokazu Strojów Narodowych.

Na finałowe pytanie „Gdybyś mogła przeżyć rok na miejscu innej kobiety, kogo byś wybrała i dlaczego?” opowiedziała, że wybrała by Mary Wollstonecraft, angielską pisarkę, prekursorkę feminizmu, która propagowała równouprawnienie kobiet.

Pierwszą wicemiss została Anntonia Porsild z Tajlandii, natomiast drugą wicemiss została Moraya Wilson z Australii. Pierwszą piątkę uzupełniły Karla Guilfú z Portoryko oraz Camila Avella z Kolumbii, która przeszła do historii jako pierwsza matka, która dotarła do tego etapu konkursu.

Niestety, Angelika Jurkowianiec nie zakwalifikowała się do pierwszej dwudziustki. 

Udostępnij: