Najnowsza prognoza pogody na majówkę 2024! Czy czeka nas ciepły długi weekend?

Ostatnie tygodnie przyniosły ekstremalne zmiany pogodowe, począwszy od rekordowo ciepłego początku kwietnia, a skończywszy na znacznym ochłodzeniu, które może utrzymać się dłużej. Czy istnieje szansa na poprawę pogody na majówkę?

Ostatnie tygodnie przyniosły ekstremalne zmiany pogodowe, począwszy od rekordowo ciepłego początku kwietnia, a skończywszy na znacznym ochłodzeniu, które może utrzymać się dłużej. Czy istnieje szansa na poprawę pogody na majówkę?

Początek kwietnia zadziwił wszystkich niecodzienną aurą. Zamiast oczekiwanego wiosennego klimatu, Polskę zalały wysokie temperatury wskazujące na nadchodzące lato. W wielu regionach termometry sięgnęły nawet 28 stopni Celsjusza. Po takim ociepleniu nadeszły chłodniejsze dni, które prawdopodobnie utrzymają się przez resztę kwietnia.

Jaka będzie pogoda na majówkę?

Według najnowszych prognoz synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, pod koniec kwietnia pogoda w Polsce ma się poprawić.

To daje nam nadzieję na piękną aurę podczas majówki. Już od soboty, 27 kwietnia, temperatura zacznie wzrastać.

ZOBACZ TAKŻE: Majowy weekend może trwać aż 9 dni?! Jak zaplanować urlop, aby wydłużyć "majowe wakacje"?!

W niedzielę, 28 kwietnia, prognozowane są nawet 22 stopnie Celsjusza na centrum i południu kraju.

Kolejne dni zapowiadają się jeszcze cieplejsze. We wtorek, 30 kwietnia, termometry mogą wskazywać aż 27 stopni. Oczywiście, prognozy na dalsze dni majówki jeszcze się kształtują, a długoterminowe przewidywania mogą ulec zmianie. Jednakże te obietnice pogody na koniec kwietnia dają nadzieję na udany długi weekend.

Wyjątkowo długa majówka 2024

Majówka 2024 zapowiada się wyjątkowo długa w tym roku. Weekend majowy to dla wielu Polaków ulubiona okazja do zasłużonego odpoczynku. Niestety, nie zawsze dni ustawowo wolne od pracy pozwalają na wydłużenie urlopu. Jednakże w tym roku mamy wyjątkową okazję.

W tym roku warto rozważyć wcześniejsze zaplanowanie majówkowego urlopu. Dzięki zaledwie trzem dodatkowym dniom wolnym od pracy możemy wydłużyć nasz weekend majowy aż o dziewięć dni.

Sytuacja kalendarzowa sprzyja takiemu rozwiązaniu, ponieważ 1. i 3. maja przypadają w tym roku na środę i piątek.

Zdjęcie Najnowsza prognoza pogody na majówkę 2024! Czy czeka nas ciepły długi weekend? #1

Wystarczy zatem wziąć urlop 2. maja oraz 29. i 30. kwietnia, aby połączyć dwa weekendy.

To doskonała okazja, aby zaplanować wyjątkowe wakacje i skorzystać z długiego okresu odpoczynku.

Wakacje majowe

Portal wakacje.pl zauważa, że w 2024 roku może być aż o 25% więcej osób korzystających z oferty zagranicznej turystyki zorganizowanej w porównaniu z rokiem 2023. To oznacza, że więcej osób planuje spędzić weekend majowy poza granicami kraju, co może świadczyć o większej aktywności turystycznej i chęci wykorzystania długiego weekendu na podróże.

Udostępnij: