IMGW wydał ostrzeżenia! Spadnie nawet 10 cm śniegu!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega: w wielu rejonach kraju może zrobić się niebezpiecznie! Obowiązuje alert pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu, którego spaść może nawet 10 cm!

IMGW wydał ostrzeżenia! Zrobi się biało

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed niebezpiecznymi zjawiskami. Nadchodzą śnieżyce i burze z gradem!

Zdjęcie IMGW wydał ostrzeżenia! Spadnie nawet 10 cm śniegu! #1

Alert pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu wydano dla województwa dolnośląskiego i powiatów: lubańskiego, lwóweckiego, karkonoskiego, kamiennogórskiego, wałbrzyskiego, kłodzkiego, ząbkowickiego, Jeleniej Góry i Wałbrzycha oraz w powiatach południowych województw śląskiego i dolnośląskiego.

Prognozowane są opady śniegu, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej około 5 cm, w wyższych partiach regionu powyżej 600 m n.p.m. do 10 cm.

Nadchodzi załamanie pogody!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega przed silnymi opadami śniegu oraz burzami. Na obszarach górzystych województw: dolnośląskiego, śląskiego i małopolskiego obowiązują ostrzeżenia pierwszego stopnia. Prognozowane jest, że spadnie od 5 do 10 cm śniegu. W Sudetach ostrzeżenia będą aktywne od soboty od godziny 11 do północy, natomiast w Karpatach intensywne opady przewidziane są na noc z soboty na niedzielę. Istnieje 70-procentowe prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk.

Natomiast na obszarze od Małopolski przez zachodnie Podkarpacie aż po południową część województwa świętokrzyskiego wydano ostrzeżenie przed burzami. Podczas burz możliwe są ulewny deszcz, krupa śnieżna, drobny grad oraz silny wiatr osiągający prędkość do 70 km/h. Alerty będą aktywne od godziny 14 w sobotę i utrzymają się do wieczora.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje polski komik i aktor znany z „Dzień Dobry TVN”

Wydano też ostrzeżenia przed burzami!

To nie wszystko, gdyż w niektórych częściach kraju będziemy mieć do czynienia z burzami z gradem!

IMGW wydał alerty pierwszego stopnia w województwach: podkarpackim (zachodnia część), małopolskim (wschodnia i południowa część) oraz świętokrzyskim (powiaty południowo-wschodnie).

Sobota z zachmurzeniem dużym z przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i krupy śnieżnej, na północy także deszczu ze śniegiem. W południowej połowie kraju lokalne burze. W górach opady śniegu. Wiatr umiarkowany, z kierunku północnego, na południowym wschodzie z kierunku południowego. Nad morzem, w górach oraz podczas burz wiatr porywisty.

Udostępnij: