Księżna Kate przyjęła kolejny cios! Nie spodziewała się tego!

Od kilku miesięcy świat obserwuje trudną sytuację w brytyjskiej rodzinie królewskiej, gdzie dwie osoby walczą z nowotworem. Jednak największe emocje wzbudza stan zdrowia księżnej Kate. Okazuje się, że nie tylko choroba jest źródłem jej trosk. Najnowsze doniesienia nie przynoszą otuchy.

Księżna Kate pokazała się publicznie, a teraz kolejne niepokojące wieści...

Od wielu miesięcy Brytyjczycy nie mieli okazji zobaczyć księżnej Kate publicznie, co wywołało liczne spekulacje i obawy. W styczniu tego roku ujawniono, że przeszła operację brzucha, a w marcu księżna Kate ogłosiła, że zmaga się z rakiem i jest poddawana chemioterapii. Pomimo trudności związanych z leczeniem, w czerwcu zdecydowała się uczestniczyć w paradzie Trooping the Colour, co było jej pierwszym publicznym wystąpieniem od momentu diagnozy. Księżna wyraziła radość z możliwości uczestnictwa w wydarzeniu.

Nie mogę się doczekać udziału w Paradzie Urodzinowej Króla w najbliższy weekend z moją rodziną i mam nadzieję, że latem dołączę do kilku publicznych wystąpień, ale jednocześnie wiem, że jeszcze nie wróciłam do pełni sił. Uczę się cierpliwości, szczególnie w obliczu niepewności. Przyjmuję każdy dzień, jaki jest, słucham swojego ciała i pozwalam sobie na potrzebny czas na uzdrowienie.

ZOBACZ TAKŻE: Mężczyźni o tych imionach są najbardziej romantyczni

Zdjęcie Księżna Kate przyjęła kolejny cios! Nie spodziewała się tego! #1

Co dalej z księżną Kate?

Jej obecność na paradzie była nie tylko hołdem dla króla Karola, ale również silnym sygnałem o jej determinacji i sile w walce z chorobą.

Niestety, mimo że jej udział w paradzie wzbudził nadzieje na częstsze publiczne wystąpienia, księżna Kate nie uczestniczyła w kolejnym ważnym wydarzeniu, czyli Garter Day, które odbyło się 17 czerwca. Jej nieobecność może sugerować, że potrzebuje więcej czasu na regenerację po wysiłku związanym z udziałem w urodzinach króla. W swoim ostatnim oświadczeniu księżna Kate przyznała też, że miewa zarówno lepsze, jak i gorsze dni.

Robię duże postępy, ale każdy przechodzący chemioterapię wie, że są dobre i złe dni. W te złe dni czujesz się słaby, zmęczony i musisz odpoczywać. Ale w dobre dni, kiedy czujesz się silniejszy, chcesz jak najlepiej wykorzystać to dobre samopoczucie.

Księżna Kate przyjęła kolejny cios!

Ostatnio okazało się, że choroba księżnej Kate nie jest jej jedynym zmartwieniem. W Wielkiej Brytanii panuje napięcie przed wyborami parlamentarnymi, głównie z powodu wypowiedzi premiera Rishiego Sunaka. Zapowiedział on, że jeśli Partia Konserwatywna wygra, przywróci obowiązkową służbę wojskową.

W 2025 roku młodzi Brytyjczycy mogą otrzymać pierwsze wezwania. Niektóre przypadki pozwolą na uniknięcie służby, ale nie dotyczy to dzieci Kate i Williama, w tym księcia George’a, który musiałby odbyć służbę w 2031 roku, gdy skończy 18 lat. Młodzież będzie miała do wyboru: 12 miesięcy w wojsku, praca w służbach cyberobrony, lub wolontariat w straży pożarnej, policji czy służbie zdrowia jeden dzień w miesiącu przez rok.

 

Udostępnij: