Kamil Grosicki ogłasza zakończenie kariery reprezentacyjnej! Poruszające słowa!

Kamil Grosicki, długoletni piłkarz reprezentacji Polski, ogłosił zakończenie swojej przygody w narodowych barwach podczas poniedziałkowego treningu drużyny w Hanowerze. Na pożegnanie przekazał swoją decyzję kolegom z zespołu oraz sztabowi trenerskiemu, dodając jednocześnie wzruszający wpis.

Podczas wspólnego spotkania na treningu, selekcjoner zgromadził wszystkich piłkarzy w kółku, aby ogłosić decyzję Kamila Grosickiego. 94-krotny reprezentant Polski został przyjęty owacjami na stojąco, a następnie serdecznie przywitał się z każdym z obecnych. Grosicki będzie miał jeszcze jedną szansę na występ w narodowych barwach podczas meczu z Francją we wtorek. Będzie to jego 95. i ostatni mecz w reprezentacji.

Kamil Groicki rezygnuje z kariery

Od 2008 roku Kamil Grosicki, zawodnik Pogoni Szczecin, zyskał rozgłos jako kluczowy gracz w reprezentacji Polski.

ZOBACZ TAKŻE: Lewandowski dodał czarno-białe zdjęcie na swoim profilu! "Spoczywaj w pokoju"

Grający na pozycji skrzydłowego, uczestniczył w licznych prestiżowych turniejach, w tym Mistrzostwach Świata w 2018 i 2022 roku oraz Mistrzostwach Europy w 2012, 2016 i 2024 roku.

Grosicki swoją karierę rozpoczął w Polsce, przechodząc z Pogoni Szczecin do Legii Warszawa, a później występował w FC Sion i Jagiellonii Białystok, zanim podjął wyzwanie w Turcji z Sivassporem.

We Francji reprezentował barwy Stade Rennais, a następnie przeniósł się do Anglii, gdzie grał w Hull City i West Bromwich Albion. Powrócił do Pogoni Szczecin w 2021 roku, przyczyniając się do zdobycia brązowego medalu mistrzostw Polski w sezonie 2021/2022.

Poniedziałkowy trening reprezentacji Polski

Dziennikarze obserwowali poniedziałkowy trening reprezentacji Polski w Hanowerze przez pierwsze 15 minut, kiedy to Taras Romanczuk, pomocnik Jagiellonii Białystok, opuścił zajęcia z powodu podejrzenia urazu mięśniowego i udał się na badania do sztabu medycznego.

Po zakończeniu treningu około 15:30, drużyna narodowa udała się autokarem do Dortmundu. Tam selekcjoner oraz kapitan Robert Lewandowski wzięli udział w konferencji prasowej.

Polska reprezentacja, mimo porażek z Holandią (1:2) i Austrią (1:3), nie ma już szans na awans z grupy D. Bez względu na rezultaty ostatnich meczów, Polacy zajmą czwarte miejsce w grupie.

Pożegnanie z reprezentacją

Pożegnanie Kamila Grosickiego z reprezentacją stanowi istotny moment dla polskiej piłki nożnej.

Jego długotrwała kariera w drużynie narodowej oraz liczne występy na międzynarodowych turniejach na zawsze wpiszą się w historię polskiego futbolu. Na profilu piłkarza pojawiło się także poruszające oświadczenie, w którym czytamy:

Nadszedł dzień dzisiejszy… To dla mnie jedna z najtrudniejszych decyzji w życiu, gdyż Reprezentacja Polski zawsze była dla mnie najważniejszą Drużyną na całym świecie. Gra z orzełkiem na piersi, reprezentowanie swojego kraju to największy zaszczyt i honor. Przez szesnaście lat występy w kadrze narodowej były dla mnie czymś absolutnie najważniejszym. Każda chwila spędzona na zgrupowaniach stanowiła wyjątkowy moment. Czułem dumę, że mogę być częścią tego Zespołu i cieszyć się zaufaniem kolejnych selekcjonerów Reprezentacji Polski. Dziś podczas treningu poinformowałem selekcjonera Michała Probierza i całą Drużynę, że po turnieju finałowym EURO 2024 zakończę swoją reprezentacyjną karierę. To było dla mnie piękne szesnaście lat, okraszone 94 meczami i 17 golami. Miałem okazję wziąć udział w pięciu wielkich, międzynarodowych turniejach, dołączając też do Klubu Wybitnego Reprezentanta. Jestem z tego niezmiernie dumny! Z Reprezentacją Polski przeżyłem wiele pięknych chwil. Dziś pragnę podziękować wszystkim za wsparcie, którego przez kilkanaście lat doświadczałem. Dziękuję, że byliście ze mną! Zawsze robiłem wszystko, by dawać polskim kibicom radość. Jesteście dwunastym zawodnikiem naszej Reprezentacji! Do zobaczenia na piłkarskiej drodze! 

 

Udostępnij: