Udostępnij:

Inspiracje:

Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Przygoda zaczyna się tam, gdzie kończą się twoje zdolności. Zaczyna się tam, gdzie twoje plany przestają działać. Zaczyna się tam, gdzie nie masz już wyjścia. I to jest najwspanialsze w przygodzie.

Bajka
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Pamiętajcie, dzieci: czarodzieje i wróżki, to są tylko bajeczki. Ale jeśli ktoś, zna magiczne słowa: „dzień dobry”, „proszę”, „przepraszam”, „dziękuję”, może on stworzyć rzeczy niesamowite, a nawet spełnić cud.

Bajka

znak cytatu W każdym z nas jest czarodziej, choć nie zawsze o tym pamiętamy. Bajka pomaga nam o tym przypomnieć, ukazując świat, w którym wszystko jest możliwe.

Bajka
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Mówiła, że na świecie jest niewidzialna siła, która jednoczy dobre serca, nawet jeśli są od siebie daleko. Że nie ma odległości, której nie można by pokonać, kiedy kocha się prawdziwie. I nie ma takiego zła, którego nie można by zwyciężyć dobrocią.

Bajka
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Bajki nauczyły mnie, że nawet w najciemniejszym mroku zawsze jest iskierka nadziei. Że miłość jest silniejsza od wszelkiego zła i może pokonać każdą przeszkodę. I choć bajka zawsze się kończy, jej przesłanie pozostaje w nas na zawsze.

Bajka
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Lepiej jest rzucić okiem na rzeczywistość, nawet najbardziej straszną, niż żyć w chimerach. Nie doceniamy szczęścia, choć jesteśmy nim obdarzeni, zazdroszcząc innym tego, co my sami posiadamy.

Bajka
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Widziałem rzeczy, których wy nie widzieliście. Widziałem ogień stalowych fabryk, które zapalały się na brzegu Orionu. Widziałem promy błyszczące w ciemnościach u bram Tannhäusera. Wszystkie te chwile zgubią się jak łzy w deszczu. Czas umierać.

Bajka

znak cytatu Czyżbyś naprawdę zapomniał, że naukę brać trzeba z ciężkich cierpień, bo bieda i smutek to prawdziwi nauczyciele?

Bajka

znak cytatu Szukam miejsca odludnego, daleko stąd, gdzie przed niczym nie będę musiał się ukrywać ani niczym martwić.

Bajka
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Ja prawie pół godziny mogę wyobrazić sobie wszystko. A ty? - Tuż przed snem. Ale to jest rzadkie.

Bajka

Zobacz więcej