Udostępnij:

Inspiracje:

Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Widziałem rzeczy, których wy nie widzieliście. Widziałem ogień stalowych fabryk, które zapalały się na brzegu Orionu. Widziałem promy błyszczące w ciemnościach u bram Tannhäusera. Wszystkie te chwile zgubią się jak łzy w deszczu. Czas umierać.

Bajka
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Każde z nas ma swoje miejsce na świecie, swoje zadanie do wykonania. I co ważne, każdy z nas ma w sobie moc, by to zadanie zrealizować.

Bajka
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Zawsze pamiętaj, że to, co złożone, jest tylko sumą drobnych spraw. Nikt nigdy nie patrzy w duże oczy, one są zbyt ogromne. Każdy patrzy w małe marzenia.

Bajka
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Czas, którego spędziłeś na twojej róży, czyni twoją różę tak ważną. Ludzie zapominają o tej prawdzie, lecz ty nie zapominaj. Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś. Jesteś odpowiedzialny za swoją różę...

Bajka

znak cytatu To jest jak prawdziwa miłość, kiedy na całym świecie interesuje cię tylko jedna kobieta. Jesteś gotów kochać w niej całą ludzkość, bez niej zaś ludzkość nie ma dla ciebie żadnej wartości.

Bajka

znak cytatu M: Czasem lepiej być samotnym.
H: Dlaczego?
M: Ponieważ nikt Cię wtedy nie skrzywdzi...

Bajka

znak cytatu Puchatek czuł, że powinien powiedzieć Kłapouchemu coś pocieszającego, ale nie wiedział co. Więc zamiast tego postanowił go przytulić.

Bajka
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Szczęście to nie coś gotowego. Szczęście pochodzi z twoich własnych działań. Szczęście to ciągłe dążenie, to nie jest coś, co po prostu spada na nas z nieba.

Bajka
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Wszystko poza miłością i przyjaźnią nie liczy się na pewno, wszystko inne to tylko nic nieznaczące szczegóły.

Bajka
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Bajka to najstarsza forma powieści, najprostsza forma mądrości, najczystsza forma pedagogiki. Bajka jest żyła złota, którą można uratować świat.

Bajka

Zobacz więcej