Jeżeli Bóg istnieje, to musimy ...
Jeżeli Bóg istnieje, to musimy z Nim rozmawiać.
Bogu nie zależy na naszym kościele ani na naszych obrzędach. Zależy Mu na naszych sercach. Jeśli nasze serce jest z Nim, reszta nie ma znaczenia.
Przed Twe ołtarze zanosim błaganie,Ojczyznę wolną racz wrócić, Panie.
Jedynie zdumienie i zachwyt pozwalają pojąć człowiekowi coś z Boga.
Bóg, którego znam, nie jest Bogiem sędziów. Jest wiara, która pytania stawia, nie sądem. Jeżeli jakakolwiek dogmatyczna religia wymaga egoizmu, by zasługić na Boga, to kłamstwo jest na samym początku.
„Nigdy” to słowo, którego słucha Bóg, kiedy chce się pośmiać.
Bóg jest miłością i nie ma w Nim cienia lęku. Lęk jest brakiem zaufania do Boga, jest bluźnierstwem. Kto wie, co to jest Bóg i jaka jest Jego miłość, tego nie dręczy żaden lęk.
Bóg karze nie człowieka, ale grzech.
Bóg nie skreśla cierpienia, ale pomaga je dźwigać.
Bóg polecił czasowi, aby niósł pocieszenie nieszczęśliwym.
Bóg jest niewyobrażenie wielki, a jednak stooping, aby spytać o mnie i cię. Dzieli nasz ból i dotyka nasze miejsca łzami. Jest mocny, aby uratować, ale delikatny, jak go dotknąłem. Duży na tyle, aby być wszędzie na raz, mały na tyle, aby mieszkać w sercu.