Cytat R.R. Tolkiena o literaturze
Nie czytam ponieważ lubię. Czytam, bo nie mogę sobie pomóc. Moja dusza jest wciąż głodna literatury.
Cytat J.R.R. Tolkiena o głębokim pragnieniu czytania i nienasyconym głodzie literatury.
Genius: the faculty of perceiving in an unusual waygeniusz: dar postrzegania w niezwykły sposób.
In a multitude of words there will certainly be an errorw mnóstwie słów na pewno będzie jakiś błąd.
Nie musimy robić wspaniałych rzeczy, aby dać światu więcej światła . Wystarczy, że kochamy - to nasza droga.
Nie można po prostu przeskoczyć przez życie. To jest coś, co musisz czerpać z całym sercem. Nie możesz oszukiwać siebie. Musisz zrozumieć swoje pragnienia, pasje, cele, nurtujące myśli, obawy. I najważniejsze, musisz zrozumieć swoje błędy. To jest siła charakteru.
Nie żałuj tej rzeczy, które zrobiłeś. Żałuj tych, których nie zrobiłeś.
The terrible thing about the search for truthis that you find itnajgorszy w poszukiwaniu prawdy jest moment,kiedy się ją znajduje.
Zwycięstwo ma setki ojców, ale porażka jest sierotą. Setki ludzi twierdzą, że wygrali wojnę, gdy rzeczy idą dobrze, ale gdy idą źle, wszyscy wycofują się i stwierdzają, że to była moja decyzja, moja wina.
Nie idź tam, gdzie prowadzi ścieżka. Idź tam, gdzie nie ma ścieżki i zostaw swój ślad.
We are what we repeatedly do. Excellence then is not an act, but a habit.
Musisz być zmianą, którą chcesz zobaczyć w świecie. Żyć, jakbyś była jedyną osobą, która mogła zrobić różnicę. To przecież prawda. Jesteś jedyną osobą, która może zrobić różnicę. Ale to nie jest łatwe.