Te cytaty Jerzego Stuhra bawiły wszystkich do łez!

9 lipca 2024 roku odszedł wybitny polski aktor - Jerzy Stuhr, legenda polskiego kina. Wybitny aktor pozostawił po sobie bogatą historię kariery filmowej i teatralnej. Wiele jego ról stało się kultowych, a cytaty z jego postaci weszły na stałe do codziennych rozmów fanów. Przypominamy jego najlepsze cytaty z kultowych ról!

Jerzy Stuhr był legendą polskiego kina!

Śmierć Jerzego Stuhra zaskoczyła i zasmuciła wszystkich. Tragiczną wiadomość przekazał syn cenionego aktora, Maciej Stuhr.

Był legendą polskiego kina, wszechstronnym aktorem filmowym, teatralnym i dubbingowym, a także utalentowanym reżyserem i scenarzystą. Jego debiut na ekranie w 1971 roku otworzył drzwi do kariery pełnej różnorodnych ról w komediach, kryminałach i dramatach. Jego postacie zyskały uznanie zarówno widzów, jak i krytyków, przynosząc mu wiele nagród i nominacji.

Jego debiutem na dużym ekranie był film "Ziemia obiecana" (1975) w reżyserii Andrzeja Wajdy, gdzie zagrał jedną z głównych ról. W latach 70. i 80. XX wieku współpracował z wieloma wybitnymi reżyserami polskimi, m.in. z Krzysztofem Kieślowskim, tworząc niezapomniane kreacje w filmach takich jak "Przypadek" (1981) czy cyklu "Dekalog" (1989).

Zdjęcie Te cytaty Jerzego Stuhra bawiły wszystkich do łez! #1

ZOBACZ TAKŻE: 500 Plus dla seniorów- nowe zasady! Kto może otrzymać pieniądze?

Te cytaty Jerzego Stuhra bawiły fanów do łez!

Wiele jego ról stało się kultowych, a cytaty z jego postaci weszły na stałe do codziennych rozmów fanów. Przypominamy najlepsze z nich!

Widzę ciemność, ciemność widzę.- Seksmisja

 

Kobieta mnie bije... - Seksmisja

 

Nie wstanę! Tak będę leżał! - Seksmisja

 

Nie wytrzymam! Permanentna inwigilacja! Nie wytrzymam!- Seksmisja

 

Żeby chłop nie mógł z gołą babą w windzie…- Seksmisja

 

Oż ty w dziuplę kopany!- Kingsajz

 

Popowiększali się i w dupach się poprzewracało. Za dobry byłem!- Kingsajz

 

Tu Ryba, wzywam cię, Akwarium.- Kiler

 

Co ty myślisz, cwaniaczku?! Że z piątego przykazania możesz sobie zrobić spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością?!- Kiler

 

Pomyłka? Moja żona miała na drugie pomyłka!- Kiler

 

Masz być jak bulterier! - Będę. - Jak wściekły byk! - Będę! - Jak Tommy Lee Jones w Ściganym! - Będę!- Kiler

 

Naprawdę, stary, zainwestuj w tic-taki, bo ci jedzie! – Shrek

 

Nie umieraj, Shrek! A jak zobaczysz długi tunel, to nie idź w stronę światła! – Shrek

 

Niebieski kwiat i kolce, niebieski kwiat i kolce, niebieski kwiat… Byłoby prościej, jakbym nie był daltonistą! Niebieski kwiat i kolce… Niebieski…- Shrek

 

Noooooo. Jestem taki sam... Jak palec albo coś tam, problemów rośnie stos, samotność ciężki los..... przyjacielem mym bądź- Shrek

Udostępnij: