
Czasami odchodzimy tylko po to, żeby sprawdzić, czy ktoś za ...
Czasami odchodzimy tylko po to,
żeby sprawdzić, czy ktoś za nami pójdzie...
Najgorsze jest rozczarowanie, kiedy
odwracasz się, a za Tobą nikogo nie ma.
Zło nie jest tym co wchodzi do ust człowieka. Zło jest tym, co z nich wychodzi.
Ani ludzi, ani świata nie widzimy takimi, jakimi są, ale takimi, jakimi widzieć się nauczyliśmy.
Człowiek jest dla człowieka pierwszą rzeczywistością.
Solitude affects some people like wine;they must not take too much of it,for it flies to the headsamotność działa na niektórych ludzi jak wino;nie powinni zażywać jej zbyt wiele,bo im uderza do głowy.
KOBIETA IDEALNA POWINNA BYĆ SZCZUPŁA, STUDIUJĄCA,POWINNA UNIKAĆ UŻYWEK, NIE MOŻE PALIĆ, A PO ALKOHOL WOLNO JEJ SIĘGAĆ TYLKO OKAZJONALNIE.
Nie podoba mi się wyniosłość, nie
podobają mi się ludzie, którzy stawiają
siebie wyżej od innych. Mam ochotę dać
im rubla i powiedzieć: jak się dowiesz, ile
jesteś wart, to wrócisz i oddasz resztę.
Człowiek rozsądny dostosowuje się do świata. Człowiek nierozsądny usiłuje dostosować świat do siebie. Dlatego wielki postęp dokonuje się dzięki ludziom nierozsądnym.
Należy energicznie usiłować odeprzeć kłamstwo i fałsz przez odwołanie się do źródeł, pamiętając, że pierwszym obowiązkiem historyka jest nie dopuścić do kłamstwa, drugim zaś – nie bać się powiedzieć prawdy.
Istoty owe, z pozoru słabe i kruche, że dość upadku z sześćdziesięciu stóp, aby się każda w kałużę czerwoną rozbryzgnęła, przedstawiają, przez wrodzoną chytrość, niebezpieczeństwo gorsze od wszystkich razem wirów i raf
Pierścienia Astrycznego!
- No i tak się zdarzyło, że zakochałem się w niej dokładnie wtedy, gdy ona odkochała się we mnie. Niezła ironia losu, co nie?
- To nazywasz ironią losu? Ja dostałem wpierdol na ulicy Sympatycznej.