Udostępnij:

Inspiracje:

Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu ...Niektórych ludzi od małp
odróżnia tylko ilość owłosienia...

Człowiek

znak cytatu Skórka jabłka jest złoto-malinowa, lecz w środku, w miąższu, tkwi robak.
Wbrew pozorom to robak, a nie skórka jabłka stanowi dowód, że owoc dojrzał. Złota skórka niekiedy kryje kwaśny owoc, robak zaś ciągnie tylko do słodyczy. Nie myśl, że robaczywe jabłko jest niezdatne do jedzenia. Robak je tylko napoczął, właśnie dlatego, że jest soczyste i słodki.
Robak żyje dzięki temu. Nikt go nie lubi, a przecież on chce tylko żyć.

Człowiek

znak cytatu A gdy serce twe przytłoczy myśl,
że żyć nie warto, z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.

Człowiek
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Zwyczaj jest wielkim przewodnikiem życia ludzkiego.

Człowiek
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Człowiek, zgodnie ze swoją wewnętrzną naturą, jest stworzeniem, które nie tylko pracuje i myśli, ale także śpiewa, tańczy, modli się, opowiada historie i świętuje.

Człowiek
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu W naszym społeczeństwie jeden przed drugim ma lęk. Nie tyle boi się drugiego człowieka, ile ma strach, że ten drugi człowiek jest inny.

Człowiek

znak cytatu To, że przepraszam, nie zawsze znaczy, że ja nie mam racji, a Ty masz. To tylko świadczy o tym, że bardziej cenię Ciebie niż własną dumę.

Człowiek

znak cytatu Ideolog chce ze swojej gliny nowego
człowieka ulepić. I zawsze robi tylko błoto.

Człowiek
Zaślepska okładki cytatu

znak cytatu Myślę o każdym człowieku rzeczy najgorsze, nawet o sobie, i bardzo rzadko się rozczarowałem.

Człowiek

znak cytatu Ludzie są bezradni wobec losu, są ofiarami czasu. I własnych uczuć...

Człowiek