Dlaczego każdy potrzebuje usłyszeć, że jest dla kogoś ważny?

W relacjach między ludźmi mowa werbalna i niewerbalna jest bardzo ważna. Niestety, niektórzy przyzwyczaili się używać tylko jednej z nich i zapominają, że dwie drogi prowadzą do okazania uczuć. Dlaczego każdy potrzebuje mieć tą świadomość, że jest dla kogoś ważny?

Nie można uważać tego za słabość

Miłość czerpiemy używając wszystkich naszych zmysłów, a więc słowa też są bardzo ważne. Zatem nie ma się co dziwić, że czasami każdy lubi usłyszeć miłe słowa. Zakładanie, że ktoś przecież wie co czujesz, może okazać się złym podejściem. Nie chodzi tu o to, żeby co godzinę wspominać o tym, ile druga osoba dla nas znaczy, ale trzeba mieć na uwadze, że przebywanie w towarzystwie osób, którzy w żaden sposób nie wyrażają swoich emocji, jest wyczerpujące, a niepewność i wątpliwości rosną.

Równowaga i spełnienie

Słowa wdzięczności i docenianie działa na człowieka i związek budująco. Daje uczucie spełnienia i świadomość, że coś robimy dobrze, że nie idzie to na marne i ktoś to docenia. Słowa te są bardzo ważne dla naszej świadomości, a docenianie i wdzięczność powinna być naturalną rzeczą, nie tylko w związku.

Nie tylko dorośli tego potrzebują

Dla dzieci słowo pochwały i docenianie jest bardzo ważne. Kształtuje to ich przyszłość, podejście do życia i formułuje miłość, którą będą w przyszłości dawać innym. Dziecko potrzebuje słyszeć jak bardzo jest ważne i ile znaczy dla bliskich. Te, które były obdarzone chłodnymi emocjami, niepewnością i były zaniedbywane, w przyszłości będą mieć problemy z rozwojem emocjonalnym.

Pożeracze emocji

Każdy ma z tym do czynienia codziennie. Dzieci zastraszające lub wyśmiewające innych w szkole lub w internecie, szef, który nie potrafi stworzyć przyjaznej i godnej człowieka atmosfery w pracy. W dzisiejszych czasach jesteśmy karmieni negatywnymi emocjami, a brakuje w tym wszystkim kogoś, kto będzie dzielił się tymi dobrymi. Jesteśmy narażeni na wiele przykrych i negatywnych zachowań innych ludzi, a więc każdy potrzebuje tych ciepłych i pozytywnych słów, które sprawią, że nie jest się samemu.

+
Udostępnij: