Interesujące i zabawne fakty na nasz temat, o których nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy!

Czy zastanawiasz się nad swoją każdą czynnością? Często wykonujemy rzeczy, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy. Jest to podświadome zachowanie, które ciężko zauważyć, jeśli ktoś Ci tego nie powie. Dowiedz się, z jakich zachowań nie zdajemy sobie nawet sprawy!

Parkujemy swój samochód obok drugiego, mimo że parking jest praktycznie pusty

Człowiek potrzebuje żyć w społeczeństwie, a więc nie ma się co dziwić, że na praktycznie pustym parkingu, zaparkuje swój samochód obok drugiego. Ludzie podążają za tłumem, a to dlatego, że szkoda im czasu na próbowanie nowych rzeczy. Idą tam, gdzie ludzie już coś sprawdzili. Nic dziwnego, że w reklamach można usłyszeć, że produkt był przetestowany przez 8/10 osób.

Mężczyźni zazwyczaj nie pytają o drogę

Panowie zazwyczaj nie lubią pytać o drogę. Wolą pobłądzić i sami znaleźć odpowiednią trasę. Dlatego też pokonują o wiele więcej kilometrów niż kobiety. Dlaczego tak jest? Mężczyźni nie chcą czuć się upokorzeni, niekompetentni oraz bezradni.

Ściszamy lub podgłaśniamy muzykę, kiedy jesteśmy w obcym miejscu

Kiedy prowadzisz samochód i wjeżdżasz w nieznaną okolicę, to co robisz z grającą muzyką? Część kierowców ją ściszy, a inni pogłośnią, aby móc się lepiej skoncentrować na drodze. Automatycznie przestają rozmawiać z pasażerami, a ich myśli są skupione na okolicy. Okazuje się, że dzieje się tak, ponieważ człowiek, który skupia się na dźwiękach, mniej poświęca uwagi na wizualnych informacjach.

Kupujemy produkty za średnią cenę

Wyobraź sobie, że jesteś na zakupach i masz do wyboru trzy produkty o trzech cenach. Ludzie starają się oszczędzać, ale również lubią sobie pozwolić na nieco lepsze produkty, a więc zazwyczaj wybierają te, których cena jest pośrodku. Następnie dopiero zwracają uwagę na jakość.

Kierujemy nasze stopy w kierunku osoby, którą jesteśmy zainteresowani

Jest to w pewien sposób instynkt. Ustawiamy swoje stopy tak, aby mogły szybko zareagować w razie jakiegoś zagrożenia. Jeśli nie jesteśmy zainteresowani rozmową, to skierujemy nasze stopy w kierunku wyjścia lub w stronę innej osoby. Tak samo jest z krzyżowaniem nóg. Kiedy czujemy się bezpiecznie i spokojnie, bez problemu krzyżujemy nasze nogi, ale jeśli w naszym otoczeniu pojawia się ktoś obcy, to automatycznie nasze nogi będą wyprostowane. To samo tyczy się zainteresowania drugą osobą. Jeśli czujemy się przy niej swobodnie i jesteśmy nią zainteresowani, nasze nogi będą wskazywały jej kierunek.

+
Udostępnij: