Zodiakalne przeciwieństwo – który znak zodiaku totalnie się od ciebie różni?

Na swojej drodze spotykamy wiele ludzi, którzy prezentują przeróżne cechy charakteru. Niektórych wpuszczamy do swoje życia na zawsze, a z innymi nasze drogi się rozchodzą bardzo szybko. Osobowość jest silnie związana ze znakiem zodiaku, który w połączeniu z innym nie zawsze potrafi współpracować. Które znaki zodiaku są zupełnym przeciwieństwem i nie będzie im łatwo dojść do porozumienia?

Skorpion – Byk

Największa różnica jest zauważalna w kwestii konfliktów i walki o swoje. Byki z natury są bardzo waleczne, uparte i zawsze chcą postawić na swoim. Lubią mieć ostatnie słowo i są bardzo wytrzymałe w konfliktach. Skorpiony natomiast szybko się płoszą, kiedy pojawia się jakieś nieporozumienie. Wolą uniknąć konfliktu i odpuścić walkę o swoje. Uważają, że nie warto emocjonalnie się angażować w kłótnię i szkodzić swojemu zdrowiu, co jest po prostu niezrozumiałe dla Byka.

Rak – Koziorożec

Oba te znaki prowadzą totalnie różne style życia. W przeciwieństwie do Raka, Koziorożec stawia duży nacisk na pracę. Jest osobą bardzo pracowitą, ma głowę na karku i nie ma w zwyczaju spontanicznie się zachowywać. Bardzo ciężko mu okazywać swoje uczucia, a więc przeważnie trzyma je w sobie, chyba że faktycznie sytuacja wymaga ich ukazania. Rak natomiast żyje emocjami. Jest pełen miłości, namiętności, pasji i radości. Do wszystkiego podchodzi z delikatnością i pragnie czerpać z życia wszystko co najlepsze.

Panna – Ryby

Te dwa znaki zodiaku różnią się pod każdym względem. Ryby, przez swoją artystyczną duszę, odbierają świat bardzo emocjonalnie. Ogromnie liczą się dla nich słowa i ich sposób wyrażania. Są bardzo wrażliwi na otoczenie, co jest widocznym przeciwieństwem Panny, która dość surowo podchodzi do ludzi i życia. Gesty i czyny stoją na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o zaufanie ludziom. Panny są również bardzo pracowite, a więc nie mają czasu w artystyczny i emocjonalny sposób analizować świat.

Waga – Baran

Znaki te mają wspólne upodobanie – lubią przewodzić. Jednak sposoby, które używają, aby to osiągnąć, różnią się od diametralnie. Waga, jako rozjemca, woli w dyplomatyczny sposób rozwiązać konflikt, aby mieć po swojej stronie jak najwięcej ludzi, a do tego nie ma ochoty palić za sobą mostów. Baran natomiast jest wojownikiem, który nigdy nie ogląda się za siebie. Sposób jednego znaku nie jest pochwalany przez drugi, a więc bardzo ciężko jest im dojść do porozumienia.

Bliźnięta – Strzelec

Oba znaki są głodne wiedzy i uwielbiają poznawać ciekawostki ze świata. Pragnął się uczyć, ale dwa różne sposoby. Bliźnięta uwielbiają pracę w grupie, dopytują oraz sami dzielą się informacjami, rozmawiają na wiele tematów, aby tylko powiększyć swoją wiedzę. Strzelec jest w tej kwestii indywidualistą. Nie chce, aby ktoś inny ułatwiał mu sprawę, a więc samodzielnie szuka odpowiedzi, dlatego też tak ciężko jest tym znakom współpracować.

Wodnik – Lew

Podobnie jak para Waga i Baran, te znaki zodiaku różnią pod względem dążenia do celu. Lew jest bardzo silny psychicznie, odważny i wytrwały. Agresywnie podchodzi do swojego celu, który chce jak najszybciej osiągnąć, popełniając po drodze wiele błędów. Wodnik preferuje bardziej spokojne, ale przemyślane kroki. Więcej czasu zajmuje mu osiągnięcie celu, ale z pewnością nie ponosi konsekwencji z podjętych wcześniej decyzji.

Jak każdy doskonale wie, nie zawsze da się łatwo dojść z kimś do porozumienia, ale nie jest to niemożliwe. Jeśli zależy komuś na dobrej relacji, to wspólna praca i wzajemna nauka zdecydowanie poprowadzi w dobrą stronę.

+

Udostępnij: