Strefa komfortu sprawia, że człowiek czuje się bezpiecznie. Mało kiedy chcemy wyjść poza granice, bo boimy się nieznanego. Żyjemy w przekonaniu, że strefa komfortu jest czymś dobrym, co nas chroni. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że tak naprawdę ograniczamy się na wiele sposobów. Poznaj powody, dla których warto wyjść ze swojej strefy komfortu.

Umiejętność dostosowania się

Strefa komfortu sprawia, że nie potrafimy odnaleźć się w nowych sytuacjach. Nie chcemy dostosować się do nowego otoczenia, a więc pogrążamy się w cierpieniu, nerwach i frustracji. Jeśli jednak postaramy się wyjść z tego stanu, to nauczymy się poznawać pozytywne strony czegoś, co jest nam nieznane. Dzięki temu stajemy się elastyczni i łatwiej jest nam wykorzystać sytuację na swoją korzyść.

Budujesz w sobie odwagę i pewność siebie

Przebywanie w swojej strefie komfortu sprawia, że nie musimy narażać się na rzeczy, które wywołują u nas lęk. Przez takie zachowanie uniemożliwiamy sobie pewną naukę. Nie uczymy się, jak radzić sobie w stresujących sytuacjach oraz uciekamy od strachu, który jest naturalnym elementem naszego życia. Wyjście ze swojej strefy komfortu sprawia jednak, że budujemy w sobie odwagę i pewność siebie. Łatwiej jest nam mierzyć się z czymś początkowo niekomfortowym.

Poznajesz swoje talenty

Stanie w miejscu sprawia, że w żaden sposób się nie rozwijamy. Ostrożnie dobieramy swoje kroki, aby przypadkiem nie narazić się na coś nieznanego. W rzeczywistości jednak takie działanie usypia naszą kreatywność i talenty. Jeśli jednak zdecydujesz się na przekroczenie swoich granic, to okryjesz, że kryje się w tobie wiele niesamowitych cech i umiejętności, które nadadzą koloru twojemu życiu.

Budujesz zdrowsze relacje

Przez strefę komfortu zamykamy się na otoczenie. Boimy się, że przez nich będziemy zmuszeni doświadczyć czegoś nowego. To natomiast wpływa na relacje z innymi. Brak możliwości całkowitego poznania siebie oraz dystans do innych powoduje, że jesteśmy samotni. Przekroczenie jednak granic sprawi, że lepiej będzie ci rozumieć swoje własne potrzeby oraz łatwiej zaczniesz zawiązywać zdrowe relacje.

Niezależność

Jest to jedna z najważniejszych cech, której się pozbywamy przez tkwienie w strefie komfortu. Nie potrafimy zrobić niczego, co będzie wykraczało poza granice. Jesteśmy zależni od sytuacji, swoich obaw oraz tych, którzy trzymają nas w tej strefie. Wyjście ze swojej strefy komfortu sprawi natomiast, że staniesz się niezależną osobą, która zaczyna kontrolować to, co dzieje się w jej życiu i może decydować o swoich prawdziwych potrzebach.

Odkrywasz barwy życia

Znane i stabilne życie nie jest czymś złym, ale z pewnością nie posiada tyle samo barw, co życie według swoich prawdziwych potrzeb. Wyjście ze strefy komfortu pozwala ci odkrywać nowe rzeczy, poznawać nowe miejsca i ludzi oraz zdobywać doświadczenia, które w korzystny sposób wpłyną na ciebie oraz twoje życie. Wszystko wtedy nabiera wyrazistych kolorów i kształtów.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img