Ucząc się na doświadczeniach, pewnie złożyliśmy sobie wiele obietnic, których staramy się trzymać. Nie zawsze jednak potrzebujemy doświadczyć pewnych wydarzeń, aby móc zadbać o siebie i złożyć obietnicę przed lustrem dla własnego dobra i szczęścia. Jakie obietnice każdy powinien zatem sobie złożyć?

Nie decyduj się na związek, aby pozbyć się samotności

Życie singla potrafi być dobrą zabawą i żyjemy bez ograniczeń. Niemniej jednak z czasem pojawia się uczucie samotności, które potrafi być ciężkie do zniesienia, szczególnie jeśli na każdym kroku widzimy niesamowite pary. Samotność jednak nie może być powodem do tego, aby wchodzić w związek. Decydując się na relację z takiego powodu, nie możemy mieć nadziei na to, że zbudujemy coś poważnego i zdrowego. Aby znaleźć swoją drugą połówkę, musimy być na to faktycznie gotowi – psychicznie i emocjonalnie.

 

Nie zapomnij o sobie

Każdy z nas stara się, aby nasi bliscy byli szczęśliwi, a ich życie było lżejsze. Jest to czuły i troskliwy gest, ale we wszystkim są pewne granice. Nie zapominaj o sobie i własnych potrzebach. Nie zmuszaj się do pomocy, która może cię zranić lub być szkodliwa. Twoje szczęście i lekkość w życiu jest równie ważna, jak innych.

 

Wierz działaniom, nie słowom

Bardzo łatwo jest złożyć obietnicę, rzucić puste słowa na wiatr i czekać na to, że wszystko się ułoży. Ciężej jest jednak przejść do faktycznych działań i pokazać, że to, co padło z naszych ust, było prawdą. Jeśli ktoś mówi szczerze i prosto z serca, to będzie w stanie zacząć kierować się w tę stronę. To jest wtedy dla nas sygnał, że możemy wierzyć takiej osobie. Puste słowa nigdzie nas nie zabiorą. Działanie natomiast pokazuje, że wspólnie możecie kroczyć w jedną stronę.

 

Porzuć toksyczne osoby

Ciężko jest odciąć od swojego życia osoby, które tak długi w nim były. Należy jednak pamiętać, że toksyczne osoby wyrządzają nam krzywdę i powodują, że cierpimy. Przez to nasze życie staje się ciężkie i przesiąknięte jadem. Nie bój się zatem dokonać selekcji bliskich i pozostań tylko przy tych, którzy są dobrzy dla twojego serca.

 

Zadbaj o spokój

Ludzie mają w zwyczaju angażować się w sytuacje, które ich nie dotyczą. Co więcej, bardzo emocjonalnie podchodzą do wielu tematów. Należy jednak nauczyć segregować wagę sytuacji. Nie każde wydarzenia są warte naszej uwagi, a szczególnie tej ilości emocji, którą oddajemy. Takie działanie jedynie niszczy nas psychicznie i emocjonalnie oraz stajemy się wyczerpani na tym tle.

 

Bierz odpowiedzialność

Nasze błędy wywołują w nas wstyd, a więc staramy się od nich uciec poprzez zrzucenie na innych odpowiedzialności. Prawdziwa dojrzałość i emocjonalna inteligencja polega jednak na tym, aby umieć brać za siebie i swoje działania odpowiedzialność i naprawić to, co jest do naprawienia. Zawsze warto szukać pomocy i korzystać ze wsparcia, ale nie można oczekiwać od innych, aby całkowicie zapłacili za to, co jest naszą winą.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img