Kiedy jesteśmy sami o wiele częściej mamy do czynienia z poczuciem samotności. Przestajemy wtedy czerpać radość z najmniejszych rzeczy i stajemy się wyciszeni. Życie singla niekoniecznie musi oznaczać, że nie możemy być szczęśliwi. Wystarczy tylko się tego nauczyć poprzez sposoby, które doprowadzą nas do szczęścia podczas bycia samemu.

Nie śpiesz się

Daj sobie czas na pobycie samemu. Nie szukaj na siłę szczęścia. Pamiętaj, że będą chwilę, kiedy poczujesz zmęczenie, emocjonalne wyczerpanie i niechęć, ale to wszystko jest przejściowe. Wystarczy, że dasz sobie czas na przebrnięcie przez ten stan. Szczęście nie jest czymś, co pojawia się w jednej chwili. Musimy dać sobie szansę na to, aby całkowicie zaprosić je do swojego życia.

 

Skup się na myślach

Bardzo często zaniedbujemy swoje myśli i pozwalamy tym negatywnym rządzić naszym życiem. Poświęć zatem czas na to, aby poukładać w głowie wszystkie swoje przemyślenia, obserwacje i opinie. Przeanalizuj, czy te negatywne myśli faktycznie muszą takie być. A może da się je przekształcić w coś pozytywnego, co będzie dla ciebie korzystniejsze?

 

Zrób coś nowego

Bardzo wygodnie jest pozostać w swojej strefie komfortu i czekać na kogoś, kto nas z tego wyciągnie. W rzeczywistości jednak nie potrzebujemy drugiej osoby, aby czerpać z życia przyjemność i próbować nowych rzeczy. Nie bój się zatem raz na jakiś czas wykonać coś, co było od zawsze twoim marzeniem, ale brakowało ci odwagi lub towarzystwa. Zrób to dla siebie.

 

Nie zapomnij o odpoczynku

Życie singla w zupełności nie musi być czymś strasznym. Jesteśmy nauczeni, że w pewnym wieku każdy powinien kogoś mieć i budować stały i poważny związek. Życie jednak układa się na różne sposoby i nie zawsze można temu zaradzić. Zamiast zatem zaraz po rozstaniu szukać kolejnego partnera, to pozwól sobie na odpoczynek i refleksje na temat samego siebie i własnego życia. Jest to idealna okazja na rozwój i pewne zmiany, które od dawna chcieliśmy wprowadzić.

 

Nie zapomnij o wdzięczności

Bycie samemu wcale nie oznacza, że straciliśmy wszystko w swoim życiu. Nadal posiadamy przyjaciół, bliskich, zainteresowania i wiele innych rzeczy. Pamiętaj zatem o tym, aby zachować wdzięczność za to, co posiadasz. Często zabiegani w swoim świecie zapominamy o tych, którzy są z nami w każdej sekundzie i wspierają nas na różne sposoby.

 

Ćwicz

Aktywność fizyczna nie tylko doskonale wpływa na nasze zdrowie, ale również umysł. Jest to doskonała okazja, aby oczyścić się ze wszystkich toksyn. Nie ma znaczenia, czy to będzie godzinny spacer, jazda na rowerze, joga czy mocne ćwiczenia fizyczne. Najważniejsze, aby poczuć ponowny kontakt ze swoim ciałem.

Udostępnij:


Sklep


Zobacz więcej

subscribe img