Nasze zwyczaje i zachowania potrafią bardzo dużo powiedzieć na nasz temat. Nawet więcej niż zwykłe słowa. Możemy nawet nie zdawać sobie z tego sprawy, ale ludzie podświadomie zwracają na to uwagę. Jakie zatem zachowania mówią o naszej inteligencji?

1. Pamiętasz drobne rzeczy

Pamiętasz, że ktoś nie słodzi kawy lub jego ulubiony kolor to fioletowy? Takie drobne rzeczy pokazują, że uważnie słuchasz swojego rozmówcę i zapamiętujesz to, co mówi. Takie zachowanie świadczy o inteligencji oraz sprawia, że druga osoba zechce być twoim przyjacielem.

2. Robisz notatki

Może dla niektórych wydaje się to być przeciwieństwem inteligencji, ale nic bardziej mylnego. Inteligentne osoby wiedzą, że ryzyko w celu zaimponowania komuś jest totalnie nieprzydatne. Będą notowały rzeczy do zrobienia, terminy spotkań lub inne potrzebne rzeczy. W ten sposób wiedzą co mają zrobić i zrobią to poprawnie.

3. Jesteś punktualny

Jest to prosta zasada – bycie spóźnionym łączy się z brakiem szacunku. Kiedy pokazujemy się punktualnie na danym spotkaniu, tym samym pokazujemy, że szanujemy i doceniamy czas drugiej osoby. Oczywiście istnieje wiele sytuacji, na które nie mamy wpływu, jak korek na mieście lub inne nieprzewidziane sytuacje.

4. Zainwestowany czas

Istnieje różnica między zainteresowaniami, które nas rozwijają a tymi, które jedynie odciągają nasze myśli od tego, co tak naprawdę jest ważne. Nasze zajęcia w wolnej chwili określają nasze wartości. Ludzie inteligentni posiadają hobby, które ich rozwijają i dają wiele możliwości.

5. Przytrzymanie drzwi

Trzymanie komuś drzwi jest po prostu oznaką szacunku. Nie ma znaczenia czy robi to kobieta czy mężczyzna. Takie zachowanie pokazuje, że inni ludzie są dla Ciebie tak samo ważni i potrafisz stawiać ich na pierwszym miejscu.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img