Według powszechnej opinii introwertyk to aspołeczna osoba, która nie lubi ludzi i izoluje się od społeczeństwa. Jest zamknięty w sobie i mrukliwy. Zżera go nieśmiałość i jest nieporadny w kontaktach z innymi. To często powtarzane stereotypy. Jaka jest prawda? Poznaj największe zalety introwertyka i dowiedz się, dlaczego warto się z nimi przyjaźnić.

Kim jest introwertyk?

Introwertyk to typ osobowości, który stanowi przeciwieństwo ekstrawertyka. Bardziej ceni sobie spokój i spędzanie czasu w pojedynkę, niż kontakty z innymi i bogate życie towarzyskie. Jest cichy, małomówny, nieśmiały i bywa zamknięty w sobie. Jest odpowiedzialny i sumienny, zawsze dotrzymuje danego słowa. Potrafi słuchać i można na niego liczyć. Choć nawiązuje mniej kontaktów, są to głębsze więzi. Dowiedz się, dlaczego warto przyjaźnić się z introwertykiem.

Poznaj największe zalety introwertyka. Dlaczego warto się z nim przyjaźnić?

Umie tworzyć relacje

Choć początkowo może być nieufny i niedostępny, gdy już się otworzy, będzie dobrym przyjacielem. Mimo, że lubi spędzać czas w pojedynkę, potrafi też tworzyć relacje z innymi. Choć ma mniejsze grono bliskich, to więzi z nimi są głębsze.

Lojalny

Introwertyk na pewno będzie lojalnym przyjacielem. Nie zawiedzie Cię, zawsze pomoże w potrzebie, będzie służył dobrą radą i oparciem. Nie zdradzi nikomu Twoich tajemnic i sekretów.

Jest dobrym słuchaczem

Choć introwertyk niewiele mówi i może wydawać się skryty i zamknięty w sobie, to jest świetnym słuchaczem. Możesz zwierzyć mu się ze swoich problemów, zawsze uważnie Cię wysłucha. Jest pełen empatii i zrozumienia, wrażliwy na krzywdę innych.

Odpowiedzialny

Jest odpowiedzialny i można na niego liczyć w każdej sytuacji. Nie rzuca słów na wiatr, zawsze dotrzymuje obietnic i terminów. Bierze odpowiedzialność za swoje słowa i czyny, nie szuka dla siebie wymówek i usprawiedliwień.

Dobrze zorganizowany

Ten typ osobowości jest sumienny, uporządkowany i dobrze zorganizowany. Wywiązuje się ze swoich zadań, jest dokładny, staranny i solidny. Choć woli zrobić coś samodzielnie, nie masz tez oporów przed działaniem wspólnie z innymi, znanymi sobie osobami.

Asertywny

Introwertyk jest asertywny, potrafi powiedzieć „nie” i postawić na swoim. Umie stawiać granice, stara się też nie przekraczać strefy komfortu innych.

Kreatywny

Ten typ osobowości jest pomysłowy i kreatywny. Choć na to nie wygląda, nieraz może Cię zaskoczyć. Potrafi rozwiązywać problemy, ma twórcze i niekonwencjonalne podejście do wielu spraw.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img