Z pewnością każdy z nas popełnił w przeszłości błędy, których do tej pory żałuje. Ciężko jest zapomnieć o czymś, co tak bardzo dla nas znaczyło, a konsekwencje być może odczuwamy do teraz. Taki stan jest jednak niszczący i oddziela nas od teraźniejszości, a tym bardziej od przyszłości. Co robić, aby wyrwać się z przeszłości i skupić się na tym, co ma dopiero nadejść?

Wybacz sobie

Wszystko zaczyna się od nas samych. Miłość, gniew, żal oraz wybaczenie. Jeśli nie jesteśmy w stanie wybaczyć sobie błędów, to nadal będziemy stać w miejscu. Wybaczenie nie oznacza zapomnienie, a jedynie pogodzenie się z przeszłością.

Podziękuj za błąd

Brzmi dziwnie? Człowiek uczy się na błędach i to dzięki nim kształtujemy swoją własną osobowość. Błędy są dla nas lekcją, która pokazuje, że nie tędy droga, a więc następnym razem nie wykonamy tego samego kroku. Wiedzę z popełnionych błędów jesteśmy w stanie wykorzystać w wielu sytuacjach oraz możemy powstrzymać innych przez zrobieniem tego samego.

Odpuść sobie winy

Poczucie winy potrafi odbierać nam energię, a zakorzenione głęboko nie pozwala na ruszenie naprzód. Dodatkowo poczucie winy jest źródłem kolejnych potknięć, których również nie chcemy sobie wybaczyć. Pamiętaj jednak, że jesteś jedyną osobą, która może odpuścić sobie winy, a w przyszłości napotkasz kolejne szanse, które tylko czekają, aby być wykorzystane.

Wprowadź zmiany

Podążanie tą samą ścieżką oczywiście do niczego nie prowadzi. Nadal będziemy popełniać te same błędy, od których staramy się odciąć. Wprowadź zmiany, które stworzą kolejne okazje do wykorzystania. Tylko w ten sposób zobaczysz, że rzeczy można osiągnąć na wiele sposobów.

Żaden błąd nie jest tego wart

Zadręczanie się przeszłością źle wpływa na nasze zdrowie oraz samo życie. Nie ma błędu, który jest tego wart. Ważne, aby zrozumieć swój czyn i zmienić swoje postępowanie. To właśnie tak człowiek okazuje swoją zmianę. Karanie samego siebie za przeszłość do niczego nie prowadzi.

Wsłuchaj się w intuicję

Nasz umysł potrafi wskazać nam, co jest dla nas tak naprawdę dobre. Znasz uczucie ścisku w żołądku przed zrobieniem czegoś? To jest nasza intuicja, która stara się nam przekazać pewną informację. Jeśli zaczniemy jej słuchać, to będziemy w stanie uniknąć wielu niechcianych sytuacji.

O czym marzysz?

Plany i marzenia stanowią naszą przyszłość i to na nich powinniśmy się skupiać. Przeszłości już nie zmienimy, ale nadal mamy wpływ na przyszłość. Wiesz, co należy unikać i w którą stronę iść, a więc teraz przyszedł moment, aby skierować swój wzrok w stronę przyszłości i podążać w tamtą stronę.

Błędy potrafią mocno wkraść się do naszego umysłu i nie puszczać. Od nas jednak zależy, czy pozwolimy im niszczyć nasze życie.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img