Czy wstajesz rano z myślą, że znowu nic Ci się nie chce? Brakuje Ci motywacji i masz ochotę spędzić cały dzień w łóżku? Często robimy pewne rzeczy, które szkodzą naszemu życiu, a nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.

1. Nie okazujesz uczuć

Emocje nie są słabością! Każdy z nas posiada uczucia, ale nie każdy potrafi lub chce je okazać. Sprawia to, że gromadzą się one w naszym sercu, a przez to stajemy się nieszczęśliwi, co przekłada się na nasze życie. Człowiek okazujący emocje, okazuje też siłę i odwagę. Uczucia kreują ten świat, pokazują kto kim jest, a im więcej zaczniemy pokazywać pozytywnych emocji, tym świat stanie się piękniejszy.

2. Nigdy nie zapominasz i nie wybaczasz

Każdy z nas miał do czynienia z nieprzyjemnymi sytuacjami, które zostały w naszej pamięci. Wszyscy doświadczyliśmy kłamstwa, zdrady czy złych słów. Dlaczego jednak mamy pozwolić, aby miało to wpływ na nasze życie? Ciągłe wspominanie przeszłości doprowadza jedynie do autodestrukcji. Pozbądź się żalu i smutku, uwierz w to, że zasługujesz na więcej. Przeszłość potraktuj, jako doświadczenie, które sprawia, że teraz jesteś taki a nie inny.

3. Złe otoczenie

Ludzie dookoła nas mają ogromny wpływ na to, jacy jesteśmy. Strach przed samotnością sprawia, że nie do końca zauważamy kto nas otacza. Mogą to być ludzie życzliwi, którzy nas motywują, ale też tacy, którzy życzą nam źle i dokładają nam kłopotów. Zaczyna to źle wpływać na nasze życie, emocje i psychikę. Przyjrzyj się swojemu otoczeniu i dokonaj oceny czy otoczenie, w którym się znajdujesz, jest dla Ciebie odpowiednie.

4. Porównujesz się do innych

Każdy z nas ma wady i zalety. Posiadamy braki i atuty. Nikt z nas nie jest taki sam i to sprawia, że wszyscy jesteśmy wyjątkowi. Porównywanie się do kogoś sprawia, że tracimy pewność siebie. Nasze poczucie wartości drastycznie sprawia. Nie na wszystko mamy wpływ, a więc porównywanie się do niczego nie prowadzi. Pokochaj siebie za to, jakim jesteś. Świat byłby nudny, gdyby wszyscy wyglądali i mieli to samo.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img