W życiu spotykamy wielu ludzi. Część z nich nas inspiruje i motywuje do działania, a część wręcz przeciwnie: pozbawia energii i sił do działania. Poznaj typy osób, których lepiej unikać!

1. Ciągle narzekają

Gdy przebywamy w towarzystwie osób, które dużo narzekają, szybko udziela nam się ich nastrój. Odczuwamy niezadowolenie, przygnębienie i niepokój. Jesteśmy zmęczeni i pozbawieni energii. Badania naukowe potwierdzają, że narzekanie może być zaraźliwe, bardzo szybko wchodzi w nawyk i staje się automatycznym zachowaniem.

2. Nieustannie krytykują

Unikaj osób, które nieustannie Cię krytykują i oceniają. Zwłaszcza jeśli te słowa wcale nie mają na celu pomóc… Gdy ktoś wytyka Ci najdrobniejsze błędy i ze wszystkiego robi problemy, jest krytyczny, złośliwy i ciągle się czepia, lepiej zdystansuj się od takiej osoby.

3. Mówią, ale nie słuchają

Niektóre osoby cały czas mówią, zarzucają Cię swoimi sprawami i problemami, a przy Tym w ogóle nie interesują się tym, co masz do powiedzenia. Nie słuchają i nie okazują nawet minimum zainteresowania, tym co dzieje się w Twoim życiu. Za to wymagają, abyś Ty był na bieżąco z ich sprawami.

4. Nie mają dla Ciebie czasu

Gdy chcesz porozmawiać lub się spotkać, te osoby nie mają dla Ciebie czasu. Żyją swoim życiem i nie są zainteresowani tym co się u Ciebie dzieje. przypominają sobie o Tobie, tylko wtedy gdy Cię potrzebują.

5. Nie mają w sobie empatii

Takie osoby nie są w stanie postawić się w czyimś położeniu. Mają trudności ze zrozumieniem Twoich emocji, uczuć i potrzeb. Nie potrafią Cię zrozumieć, ani okazać wsparcia. Twoje problemy ich nie interesują i na pewno nie pomogą Ci ich rozwiązać. Lepiej nie mieć ich w swoim otoczeniu.

6. Wykorzystują Cię

W Waszych relacjach nie ma równowagi pomiędzy braniem i dawaniem. Niektóre osoby Cię wykorzystują do własnych celów i Tobą manipulują. Uciekają się do wielu sztuczek, a nawet szantażu emocjonalnego. Nie zależy im na Tobie, jesteś tylko środkiem na ich drodze.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img