Śmierć rodzica jest bez wątpienia jednym z najtrudniejszych chwil w życiu. W końcu odchodzi osoba, która nas ukształtowała. Wszystko się zmienia, a życie przez długi czas nie dochodzi do normalności. Nie możemy się z tym pogodzić i iść dalej - to naturalne. Są również rzeczy, które się zmieniają po utracie rodziców.

Bardziej doceniasz bliskich

To czas kiedy uświadamiamy sobie, że każda chwila spędzona z drugim rodzicem, siostrą czy bratem jest bezcenna. W końcu w pełni rozumiesz, jak ważni są dla Ciebie bliscy.

Czujesz się zagubiona

To zupełne normalne, ponieważ rodzic jest częścią nas samych. Nie wiemy co dalej, tracąc tak bliską osobę.

Akceptujesz wady rodziców

Nagle te wszystkie rzeczy, które Cię czasami denerwowały przestają mieć jakiekolwiek wrażenie, a właściwie - tęsknisz za tym. Zrobiłbyś wszystko, żeby tylko znowu tego doświadczyć.

Zazdrościsz tym, którzy mają rodziców

Kiedy Twoi rodzice odchodzą, z zazdrością patrzysz na innych mogących być blisko swoich rodziców. Wiesz, że Ty już nie będziesz miał takiej szansy i że dopiero teraz tak bardzo Ci tego brakuje.

Spotkania rodzinne nie będą już takie same

Rodzic jest podstawą domu, a teraz to wszystko runie. Jak będą wyglądały święta bez rodzica? Niestety, ale nigdy tak samo.

Odkrywasz, że rodzice są nieustannie w Twoich myślach

Teraz jeszcze częściej myślisz o tych, którzy odeszli. W każdej rzeczy, w każdym miejscu czujesz ich i masz wspomnienia z nimi związane. Zawsze są przy Tobie.

Rodzeństwo staje się bliższe, bądź się oddala

Po stracie rodzica szczególnie ważnym jest, aby utrzymać bądź naprawić relacje z siostrą lub bratem. Kto w końcu jak nie oni zrozumieją, jak cierpisz? Przeżywają to samo dlatego tak ważne jest wzajemne wsparcie.

Narzekanie innych na rodziców denerwuje Cię

O ile kiedyś słuchanie tego było zupełnie obojętne, tak teraz nie możesz tego znieść. Dlaczego? Ponieważ oni nie rozumieją, że najważniejsze to mieć rodzica. A Ty oddałbyś wszystko, abyś mógł znowu z nim być.

NB

Udostępnij:

M A


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img