Wyniki badań porównujących zachowanie właścicieli psa względem nich i względem partnera są nieco zaskakujące. Wolimy psa od partnera? Z tą tezą można dyskutować, jednak badania mówią, że z pewnością częściej im okazujemy uczucia, np. w postaci buziaków. Ponad połowa właścicieli psów całuje swojego zwierzaka częściej, niż partnera.

Naukowcy z Canisius College dowiedli, że spanie w jednym łóżku z psem może mieć pozytywny wpływ na bezsenność oraz problemy z porannym wstawaniem. Wśród kobiet zaobserwowano lepsze skutki spania z psem, niż z partnerem. Na tym badania związane z naszymi czworonogami się nie skończyły.

Doświadczenia przeprowadzone przez "Riley Organics" wykazało, że częściej okazujemy uczucia naszym zwierzakom, niż partnerowi. Badania zostały przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych. Wyniki pokazały, że 52% (ponad połowa!) badanych chętniej i częściej daje buziaki swojemu zwierzakowi, niż partnerowi. Tyle samo badanych przyznało, że woli spać ze zwierzakiem, niż z partnerem. Zapytano również o psa jako najlepszego przyjaciela człowieka - 94% stwierdziło, że pies jest jednym z ich najlepszych przyjaciół.

Dlaczego wolimy całować psa niż partnera?

Ponad połowa ankietowanych woli "sprzedawać buziaki" zwierzakom niż partnerowi. Jest to dowód na to, że czasami łatwiej nam okazać uczucia, przytulić lub pocałować psa. Dlaczego?

"Z naszym czworonożnym przyjacielem łączy nas przede wszystkim bezwarunkowa miłość, stąd o wiele łatwiej jest nam okazywać uczucia ślepiom, które patrzą na nas wciąż z niezmienną, wielką miłością. Między ludźmi relacje są bardziej skomplikowane. W miarę upływu czasu mamy oczekiwania i wymagania wobec siebie. Chwile piękne przeplatają się z tymi gorszymi, którym trzeba stawić czoła. To powoduje, że związek między dwojgiem ludzi przechodzi przez różne etapy. To nie oznacza, ze to coś złego, jest to bowiem naturalny proces"

- mówi psycholog Wojciech Adamowicz.

A czy Wy znacie kogoś, kto również woli okazywać uczucia zwierzakowi niż partnerowi?

NB

Udostępnij:

M A


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img