3 szybkie sposoby na lepszy wygląd

Wygląd stał się i od zawsze był najważniejszą wizytówką każdego człowieka – nie tylko pełniącego funkcje publiczne. Nigdy nie było tak, że ktoś zaniedbywał ten aspekt, szczególnie w przypadku ważnych uroczystości czy spotkań. Czasami się jednak zdarza, iż coś nam nie pasuje lub nasz wygląd jest daleki od ideału, który sobie wymarzyliśmy. Warto zatem skorzystać z trzech, szybkich sposobów na poprawę własnej ,,wizytówki”.

Nawilżaj twarz

Pewnych rzeczy nie zmienimy, ale o twarz można zadbać na różne, inne, bardziej realne sposoby. O ile nie każdy ma czas na piling skóry, tak zapewne znajdziemy pięć minut na nawilżenie naszej twarzy. Wystarczy nam kilka niezbędnych rzeczy: woda, żel do czyszczenia twarzy, krem lub inna maseczka. Nie dość, że zastosowanie takich praktyk nie będzie trwało długo, to jeszcze zyskamy bardzo dużo na naszym wyglądzie oraz zdrowiu, ponieważ skóra twarzy lubi być nawilżana (oczywiście nie do przesady).

Dbaj o włosy 

Inni ludzie zwracają też zawsze uwagę na włosy, które często dużo mówią o naszej osobowości lub zajęciu – pracy. Warto więc zadbać i o ten aspekt naszego wyglądu. Po pierwsze należy włosy regularnie myć (też bez przesady) oraz odżywiać, np. odżywkami lub innymi składnikami, które posiadamy w domu: cytryna, miód, cynamon, jajko, itd. Dzięki tym praktykom zauważymy, iż nasze włosy są w duże lepszej kondycji – będą bardziej lśniące i sprężyste. Po drugie, warto układać włosy. Wybór stylizacji zależy od nas. Jeśli lubimy eleganckie włosy, możemy zdecydować się na zaczes w tył, na fryzurę z przedziałkiem lub inną, bardziej pedantyczną kreację. Kiedy wolimy luźne włosy, możemy je nawet potargać lub pozostawić w artystycznym nieładzie – to teraz bardzo modne. Wybór należy do nas.

Ukryj niedoskonałości 

Niedoskonałości na naszym ciele znajdują się wszędzie, toteż każdy wariant ukrywania ich jest dozwolony. Jeśli chodzi o twarz, możemy te niedoskonałości zakrywać włosami lub innymi rzeczami, np. pudrem. Kiedy coś nie pasuje nam w naszej sylwetce (jest za chuda lub zbyt szeroka), zawsze możemy zakryć niedoskonałości jakimiś ubraniami, np. bluzą, koszulką lub inna częścią ubioru – chociażby kapturem. Widać więc, że poprawić wygląd można w prosty i szybki sposób. Wystarczy tylko chwila pracy i uwagi, a wyjdziemy na miasto w lepszym nastroju oraz dużo ładniejszej wersji samego siebie.

B.J

Udostępnij: