Wśród stylów uczenia się, funkcjonowania bądź zwyczajnie bycia, można wyróżnić takie osoby jak: słuchowcy, wzrokowcy albo kinestetycy. Każda z kategorii osób zajmuje określoną liczbę populacji, a zarazem jest niepowtarzalna. Wiążą się z nimi także pewne porady, nad którymi warto się pochylić - tutaj w przypadku słuchowców.

Ucz się poprzez słuchanie 

Słuchowiec ma tę przewagę nad innnymi, że nie musi zakuwać do egzaminów oraz sporządzać notatek w nadmiernej ilości. Może zwyczajnie słuchać tego, co ktoś ma do przekazania i od razu zapamięta treść. Zdolność ta szczególnie przyda się w nauce: na studiach, w szkole badź podczas kursów. 

Wykorzystuj swoje zdolności do pracy 

Przewagą słuchowca jest to, że może znaleźć pracę w wielu zawodach, które wymagają dobrego słuchu czy pamięci słuchowej. Będą to takie zajęcia jak: 

- badacz: umiejętność słuchania przyda się w organizowaniu wywiadów, konferencji czy spotkań, z których zostaną wyciągnięte liczne, mniej lub bardziej potrzebne informacje; 

- dziennikarz: słuchanie czy pamieć słuchowa stanie się tu priorytetem, szczególnie gdy dziennikarz musi pracowac w terenie (wywiady, konferencje); 

- piosenkarz: idealne zgranie się z utworem będzie gwarancją świetnego oraz długo zapamiętanego występu; 

- lektor: poprzez słyszenie siebie, słuchowiec będzie mógł cały czas monitorować, a przy okazji poprawiać swoją dykcję; 

Oczywiście prace nie muszą być tylko zarobkowe, jednakże samych możliwości samorozwoju znajdzie się bardzo dużo. Słuchowiec posiada tę przewagę, że jego umiejętności są cenione na rynku pracy (szczególnie teraz, gdzie rozwija się społeczeństwo informacyjne). 

Zapamiętuj najważniejsze słowa

Słuchowiec poprzez doskonałą pamięć słuchową będzie mógł zapamiętywac kluczowe słowa oraz stwierdzenia w rozmowie. Niezależnie jakie przyniesie to korzyści, na pewnow  jakiś sposób stanie się owocne. 

Uzupełniaj się w pracy zespołowej z innymi 

Słuchowiec będzie idealnym dopełnieniem każdego zespołu pracowniczego, ponieważ usłyszy to czego nie da rady zarejestrować wzrokowiec czy poczuć kinestetyk. 

Podczas wspólnych projektów to słuchowiec będzie cieszył się popularnością, gdyż zapamieta wszystko, o co poprosił: nauczyciel, szef lub profesor. 

Uzyskuj infomacje o ludziach 

Z racji tego, że słuchowcowi z łatwością przychodzi rejestrowanie usłyszanych informacji, będzie on mógł pozyskiwać liczne fakty o czyimś życiu. Pomoże to na wiele sposobów w relacjach międzyludzkich. 

B.J 

Udostępnij:

Sklep