Wampir energetyczny wyssie z Ciebie życie!

Nawet wśród najbliższych nam osób może znaleźć się ktoś, po kontakcie z kim opadamy sił, czujemy się przygnębieni i wyczerpani. Nawet po krótkiej rozmowie czy spotkaniu, pojawia się smutek, zmęczenie, brak energii, czy nieprzyjemne objawy jak ból głowy. Dlaczego tak się dzieje? Być może o tym nie wiesz, ale właśnie miałeś do czynienia z wampirem energetycznym!

Kim jest wampir energetyczny?

Być może spotkałeś się już z tym określeniem, ale co ono tak naprawdę oznacza? Mianem wampira energetycznego określana jest osoba, która ma na innych negatywny wpływ. Wysysa z ludzi dobrą energię i radość, pozbawia sił i chęci do życia. Taka osoba przytłacza swoją osobowością, sposobem bycia, zachowaniem i słowami… Przebywając z nią na dłuższą metę, zaczynamy odczuwać przygnębienie, zmęczenie i stres.

Jak rozpoznać wampira energetycznego?

Wampirem może być każda osoba w naszym otoczeniu, która przekracza nasze granice, wykorzystuje do swoich celów, manipuluje, żeby samemu poczuć się lepiej.

Wampir na dodatek nie jest ciekawy naszych odczuć i spraw, pragnie tylko opowiadać o sobie. Zawsze chce być w centrum uwagi i niewiele obchodzi go los innych. Nic nie daje w zamian, nie wspiera i nie pomaga, za to nieustannie stawia się w roli ofiary, wzbudza w nas litość i poczucie winy.

Istnieje jednak prosty sposób na to, żeby rozpoznać wampira energetycznego. Po spotkaniu z nim czujemy się zmęczeni, osłabieni i pozbawieni pozytywnej energii i nadziei.


Wampir energetyczny- jak działa?

Wampir energetyczny może działać premedytacją. Czasem jednak może zachowywać się w ten sposób, w ogóle nie zdając sobie z tego sprawy.

Wampiry energetyczne przytłaczają innych i stale ich obciążają. Wymagają stałej uwagi, szukają akceptacji, wsparcia, pocieszenia, pomocy.  Chcą być chwalone, podziwianie i zapewniane, że są w czymś dobre. Skupiają na sobie całą uwagę innych. Są na tyle egoistyczne i zapatrzone w siebie, że nie zauważają, jak ich zachowanie wpływa na innych.

Wampiry energetyczne może celowo przenosić na innych swoje problemy, niepowodzenia, lęki i traumy. Zamiast brać odpowiedzialność za swoje życie, przerzucają je na innych. Bez wahania wykorzystują, manipulują i szantażują emocjonalnie drugą osobę.

Jak się bronić przed taką osobą?

Wampiry energetyczne to osoby, których lepiej unikać i trzymać się od nich z dala. Nie zmienimy ich, ani nie naprawimy na siłę. Najlepszym sposobem jest całkowite zerwanie kontaktu, a jeśli z jakiś powodów nie możemy tego zrobić, powinniśmy postawić granicę, asertywnie odmawiać i nie dawać się manipulować.

Udostępnij: