Osoby posiadające te imiona są najbardziej inteligentne! Sprawdź, czy jesteś w tej grupie!

Czy naszą inteligencję może wskazywać imię, które nadali nam rodzice? Jak się okazuje, nie brakuje osób, które sądzą, iż poszczególnym imionom przypisuje się rozmaite cechy osobowościowe tj.: charakter, zamiłowania, nawyki, czy właśnie inteligencję. Powstała nawet specjalna lista imion, które według ezoteryków wyróżniają się inteligencją. Jesteś w tej grupie?

Czym jest inteligencja?

Na wstępie warto poznać samą definicję słowa inteligencja. Choć w psychologii znajdziemy ponad 300 definicji inteligencji, to zazwyczaj przyjmuje się, że jest to zdolność do postrzegania, analizy i adaptacji do zmian. Jest to również umiejętność rozumienia, uczenia się oraz wykorzystywania nabytej wiedzy w różnych sytuacjach życiowych.

Inteligencja to umiejętność rozumienia, uczenia się, wykorzystywania posiadanej wiedzy i wyciągania wniosków, a także analizowania i dostosowywania się do postępujących zmian. Pojęcie to pochodzi od łacińskiego słowa "intelligentia", oznaczającego: zdolność pojmowania, rozum.

Nie da się ukryć, że inteligencja znacznie pomaga nam w każdej sferze życia i wspiera inne cechy osobowościowe. Które imiona można zaliczyć do grupy tych, które wyróżniają się największą inteligencją? Sprawdź!

Osoby o tych imionach są najbardziej inteligentne

Damskie imiona

1. Agnieszka - kobiety o tym imieniu wyróżniają się zaradnością, są bardzo spostrzegawcze i bystre. Co więcej, uwielbiają rozwiązywać problemy i z łatwością pokonują kryzysy.

2. Kamila - to imię charakteryzuje błyskotliwa inteligencja połączona z lisim sprytem oraz łatwością wychodzenia z opresji.

3. Anna - Anki posiadają mądrość życiową. Wiąże się to z bystrością umysłu oraz ponadprzeciętną intuicją.

4. Joanna- Aśki są niezwykle zaradne i imponują pewnością siebie. Zawsze można na nie liczyć.

5. Magdalena - Magdy mają w sobie wrodzoną otwartość, dzięki której z łatwością nawiązują nowe znajomości.

6. Zofia - już samo imię w języku greckim oznacza mądrość. Zofie są praktyczne i zaradne. Imponują również swoją elokwencją i łatwo znajdują uznanie w oczach innych ludzi.

7. Maja - dziewczyny o tym imieniu mają niesamowite możliwości umysłowe. Są żądne wiedzy i z łatwością ją przyswajają. Uwielbiają tworzyć nowości. 

Męskie imiona

1. Krzysztof - panowie o tym imieniu są doskonali w rozwiązywaniu technicznych problemów. Są zaradni i wyróżniają się dużą inteligencją.

2. Mateusz - Mateusze to mistrzowie organizacji. Często osoby o tym imieniu osiągają życiowy sukces.

3. Grzegorz - inteligentny, zaradny oraz bardzo wymagający wobec siebie i innych.

4. Tomasz- choć Tomasze są uparci, to mają ponadprzeciętną inteligencję. Te dwie cechy pozwalają im z łatwością realizować zamierzone cele.

5. Jakub - mężczyźni o tym imieniu doskonale spisują się w roli szefów i są znakomitymi kierowcami. Wyróżniają się wysoką inteligencją.

6. Mikołaj- jest bardzo ambitny i dociekliwy. Choć wyróżnia się inteligencją, to nie lubi się chwalić.

7. Kacper - mężczyzna o imieniu Kacper wyróżnia się sprytem i zawsze stoi do końca przy swoim. Wyróżnia się pomysłowością oraz doskonałą organizacją, dzięki czemu z łatwością potrafi zorganizować swoje życie.

Udostępnij: