Najpopularniejsze imiona męskie w 2022 roku i ich znaczenia

Przedstawiamy listę najpopularniejszych imion męskich w 2022 roku. Według danych, to właśnie tak najwięcej rodziców zdecydowało się nazwać swoich synów.

Antoni

Pierwsze miejsce, podobnie z resztą jak w zeszłym roku zajmuje imię Antoni.

Antoni to imię, które wywodzi się z języka łacińskiego i oznacza wybitny, wspaniały, doskonały. Osoby o tym imieniu cechuje determinacja i wytrwałość w dążeniu do wyznaczonych celów. Antek jest również cierpliwy, odpowiedzialny i solidny. Jednakże zdarza się, iż przeciąga podejmowanie ważnych decyzji. Rzadko myli go własna intuicja.

Jan

Drugie miejsce na liście niezmiennie zajmuje Jan.

Imię to wywodzi się z języka hebrajskiego. Jan chętnie zgłębia wiedzę, przywiązuje uwagę do szczegółów i ma analityczny umysł. Gromadzi wokół siebie zaufane grono ludzi, samotność go nie przeraża. Może wydawać się oziębły, lecz w głębi jest dobrym człowiekiem, który dla najbliższych jest w stanie poświęcić wiele.

Aleksander

Aleksander plasuje się na trzecim miejscu zestawienia.

To imię ma pochodzenie greckie i oznacza obrońców wojowników. Zazwyczaj to osoba, którą bardzo interesuje świat. Oprócz tego, jest wrażliwa, inteligentna, błyskotliwa i pracowita. Awans zawodowy przychodzi mu z łatwością. Wiele wymaga od siebie, ale także od innych. W życiu dopisuje mu szczęście, z którego często korzysta. Ponadto, Aleksander jest opiekuńczy i dba o słabszych od siebie.

Franciszek

Miejsce tuż za podium zajmuje Franciszek.

Franciszek to imię, które wywodzi się z języka germańskiego. Jego znaczenie to osoba wolno urodzona. Chętnie pokazuje, że ma rację, choć w głębi duszy sam nierzadko się waha. Cechuje go precyzja i dokładność, zwłaszcza w pracy. Wśród innych cieszy się uznaniem i szacunkiem. Osoby o tym imieniu wierzą w swoje wartości i nie boją się ich wyjawiać na głos.

Udostępnij: