5 fatalnych nawyków, przez które nie potrafisz zaznać szczęścia!

Nic Ci się nie chce i nie masz energii do działania? Wszystko Cię drażni i irytuje? Być może problem leży w Twoim podejściu do życia. Przedstawiamy pięć fatalnych nawyków, przez które nie potrafisz zaznać szczęścia!

  5 fatalnych nawyków, przez które nie potrafisz zaznać szczęścia! Porównujesz się z innymi

  Ciągle porównujesz się do innych ludzi. Zamiast uwierzyć w siebie i zauważyć swoje mocne strony, dajesz się ponieść zazdrości i zawiści. Pamiętaj, że porównywanie się z innymi jest zgubne i nie prowadzi do niczego dobrego. Zawsze spotkasz kogoś, komu lepiej się powodzi, kto więcej osiągnął, czy lepiej wygląda. Lepiej wystrzegaj się takiego myślenia.

  Zamartwiasz się

  Często się martwisz i przejmujesz wieloma sprawami. Przez to jesteś niespokojny, rozdrażniony, ciągle się stresujesz i niepokój. Możesz mieć przez to również zdrowotne problemy, takie problemy ze snem, apetytem, bóle głowy i brzucha, nudności, czy ucisk w piersiach. Ciągłe zamartwianie się bardzo utrudnia życie i sprawia, że wiecznie jesteś nieszczęśliwy.

  Jesteś negatywnie nastawiony

  Jeśli wciąż czekasz na to, że coś złego się wydarzy, to może zacząć działać jak samospełniająca się przepowiednia. Jesteś negatywnie nastawiony do życia i podświadomie oczekujesz na cios. Przez to, że w to wierzysz, zwiększa się prawdopodobieństwo, że rzeczywiście coś złego Cię spotka. Takimi fatalnymi nawykami przyciągasz nieszczęścia…

  Stawiasz się w roli ofiary

  Uważasz, że jesteś jedyną osobą, której przydarzają się złe rzeczy. Masz wrażenie, że życie ciągle Ci dokopuje i stawia przeszkody nie do pokonania. Wciąż stawiasz się w roli ofiary, a to coraz bardziej umacnia Cię w poczuciu beznadziejności. Im częściej tak myślisz, tym gorzej dla Ciebie. Masz coraz mniejszą masz chęć do działania i zmiany stanu rzeczy.

  Boisz się przyszłości

  Z obawą myślisz o przyszłości, wciąż koncentrujesz się na tym, co może pójść nie tak i się nie udać. Nie potrafisz zaakceptować tego, że nie masz wpływu na pewnie zdarzenia. Wciąż się martwisz i przejmujesz tym, co może się zdarzyć. Boisz się zmian i nowości, podejmowanie ryzyka Cię przeraża. Taka postawa sprawia, że nie możesz ruszyć do przodu i wciąż stoisz w miejscu.

  ZOBACZ TAKŻE: Czym jest osobowość unikająca? Osoby z tym zaburzeniem nie mają przyjaciół!

  Udostępnij: