3 stycznia Seweryn Krajewski skończył 76 lat. W przeszłości muzyk musiał zmierzyć się ze straszną tragedią, jaką jest śmierć dziecka. Co aktualnie robi lider zespołu Czerwone Gitary?

Życie Seweryna Krajewskiego

Seweryn Krajewski urodził się 3 stycznia 1947 roku. W 1965 roku został liderem jednego z najpopularniejszych wówczas formacji „Czerwone Gitary”. Hity takie jak „Dozwolone od lat 18”, „Płoną góry, płoną lasy”, „Tyk bardzo się starałem”, „Anna Maria”, „Nie zadzieraj nosa” znała cała Polska. Ponadto Krajewski stworzył wielkie przeboje innych sławnych polskich artystów takich jak: Andrzej Piaseczny., Maryla Rodowicz czy Edyta Geppert.

Prywatnie był mężem Ewy Krajewskie, z którą ożenił się w 1974 roku. Para miała dwóch synów: Sebastiana i Maksymiliana. Niestety, Maks zginął w wypadku samochodowym w wieku 6 lat. W 1990 roku, żona Krajewskiego wiozła synka na lekcję muzyki, gdy nagle z drogi podporządkowanej wyjechała na nich ciężarówka. Uderzenie był ogromne a sześcioletni Maks nie miał szans na przeżycie i zginął na miejscu.

Śmierć dziecka dla Krajewskiego i jego żony była ogromnym ciosem. Para długo nie mogła się pozbierać, co bardzo odbiła się na ich drugim synu Sebastianie.

Śmierć Maksymiliana to był dla Seweryna i Elki, jego żony, ogromny cios. Tym bardziej, że Maksymilian był świetnym dzieckiem - otwartym, żywiołowym, zabawnym. Rodzice długo nie mogli po tym wydarzeniu dojść do siebie - mówił w wywiadzie Krzysztof szewczyk, ojciec chrzestny zmarłego Maksymiliana.

Po śmierci synka, Ewa Krajewska oddała się pisaniu wierszy. Jeden napisała dla swojego zmarłego dziecka, natomiast muzykę do piosenki stworzył Seweryn Krajewski.  Utwór nosi tytuł „Piosenka dla Makusia”:

Ulotność chwili
zamknąłeś w małej dłoni
Niedokończone ważne sprawy,
przerwane życie,
w bezkresie znika tęcza,
los wyboru nie zostawił.
Chwytam czas,
myśli krążą wokół Ciebie,
Jesteś jak promień zawsze jasny,
jesteś w nim.

Aktualnie Seweryn Krajewski stroni od życia publicznego. W 2017 roku muzyk rozwiódł się ze swoją żoną i wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Według jednego z magazynów, założyciel Czerwonych Gitar wybrał się tam do swojej przyjaciółki Heleny Giersz. Wiadomo, że Krajewski utrzymuje kontakt ze swoją byłą żoną.

Z okazji urodzin składamu panu Sewerynowi najlepsze życzenia!

ZOBACZ TAKŻE: Przemijanie według Jerzego Skolimowskiego

Udostępnij:

Sklep