Nie żyje najstarsza kobieta świata! Miała 118 lat!

Zmarła siostra Andre, czyli Lucile Randon, która w chwili śmierci miała 118 lat. Najstarsza kobieta świata odeszła w nocy we śnie, w domu spokojnej starości w Toulonie we Francji. Śmierć była dla niej wyzwoleniem

  Kim była Lucile Randon?

  Lucile Randon urodziła się 11 lutego 1904 roku w Ales na południu Francji. Dorastała w protestanckiej rodzinie, miała trzech braci. Dwoje z nich wróciło cało z I Wojny Światowej. Po wojnie, Lucile pracowała jako guwernantka dzieci ludzi zamożnych w Paryżu. Gdy skończyła 26 lat przyjęła chrzest i przeszła na katolicyzm. W wieku 41 lat wstąpiła do zakonu sióstr Szarytek. Później, przez 31 lat pracowała w szpitalu w Vichy.

  W 2021 roku Lucile Randon przeszła bezobjawowo Covida-19, który rozszalał się w domu opieki w Toulonie. W jednym z ostatnich wywiadów, siostra Andre wyznała, że pracowała do 108 roku życia. Chociaż Lucile była niewidoma i przykuta do wózka pomagała osobom, które trafiały do domu opieki. Zakonnica uważała, że powinnością człowieka jest pomoc drugiej osobie.  

  Ludzie powinni sobie pomagać i kochać się, zamiast nienawidzić. Gdybyśmy się do tego stosowali, wszystko byłoby dużo lepsze – powtarzała zawsze siostra Andre.

  Zmarła najstarsza kobieta świata!

  Lucile Random odeszła we śnie, w nocy z poniedziałku na wtorek w domu opieki w Toulonie we Francji.

  Zmarła we śnie, w domu opieki w Toulonie – poinformowało AFP.

  Rzecznik domu opieki w Toulonie, David tavella wyznał, że śmierć dla Lucile Randon była wybawieniem, gdyż bardzo „chciała dołączyć do ukochanego brata":

  Umarła o godz. 2 w nocy. Jest wielki smutek, ale ona tego chciała, to było jej pragnienie, aby dołączyć do ukochanego brata. Dla niej to uwolnienie– przekazał David Tavella.

  W chwili śmierci siostra Andre miała dokładnie 118 lat i 340 dni. Lucile Randon zmarła niecały miesiąc przed swoimi 119. urodzinami.

  Lucile Random uznawana była za najstarszą kobietę świata od kwietnia 2022 roku, po śmierci Japonki Kana Tanaki, która odeszła w wieku 119 lat.

  Udostępnij: