Zmarł Lloyd Morrisett, twórca „Ulicy Sezamkowej”. Autor programu dla dzieci odszedł w wieku 93 lat.

Kim był Lloyd Morrisett?

W 1968 roku Lloyd Morrisett wraz z Joan Cooney założył Children’s Television Workshop (CTW). Która z czasem zmieniła nazwę na Sesame Worshop, dzięki której powstała słynna „Ulica Sezamkowa”. Program dla dzieci zdobył ogromną popularność i zyskał rzeszę fanów na całym świecie. W latach 90-tych program oglądały niemalże wszystkie amerykańskie przedszkolaki. „Ulica sezamkowa” wyemitowana została w ponad 140 krajach, a w niektórych z nich powstały krajowe odpowiedniki. Program zdobył wiele nagród w tym Grammy oraz Emmy.  Co więcej „Ulica sezamkowa” nadawana jest do dzisiaj.

Nie żyje autor Ulicy Sezamkowej

Wiadomość o śmierci Lloyda Morrisetta przekazało Sesame Warkshop w oficjalnym oświadczeniu na swoich profilu na Instagramie.

Lloyd, dożywotni honorowy powiernik, pozostawia po sobie ogromną i niezatartą spuściznę wśród pokoleń dzieci na całym świecie, a Ulica Sezamkowa jest tego najbardziej widocznym hołdem. Jako mądry, rozważny, a przede wszystkim życzliwy lider, Lloyd był zafascynowany potęgą technologii i nieustannie myślał o nowych sposobach wykorzystania jej do edukacji – czytam we wpisie producenta Ulicy Sezamkowej.

W oświadczeniu pojawiły się także słowa Joan Ganz Cooney, któ®a to wraz z Morrisettem założyła Sesame Workshop:

Bez Lloyda Morrisetta nie byłoby Ulicy Sezamkowej. To on jako pierwszy wpadł na pomysł wykorzystania telewizji do nauczania przedszkolaków podstawowych umiejętności, takich jak litery i cyfry

Współpracownicy Morrosetta bardzo ubolewaja nad jego odejściem. Zgodnie twierdzą, że autor najpopularniejszego programu dla dzieci na świecie zostawił po sobie ogromną pustkę:

 Pozostawił po sobie spuściznę wśród wielu pokoleń dzieci na całym świecie

Warto wspomnieć, że niecałe dwa miesiące temu zmarł Bob McGarthy, jeden z pierwszych żywych bohaterów Ulicy Sezamkowej.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje Emilian Kamiński

Udostępnij:

Sklep