11-latka z autyzmem ma większy iloraz IQ niż Einstein! Jej plany na przyszłość są imponujące

Adhara Pérez Sánchez mimo młodego wieku, gdyż ma dopiero 11 lat, jest na liście najbardziej wpływowych kobiet magazynu "Forbes". Pochodząca z Meksyku dziewczynka ma autyzm i wie, że w przyszłości chce zostać astronautką. Adhara pochwalić się może imponującym ilorazem inteligencji.

  Obok historii Adhary Pérez Sánchez nie da się przejść obojętnie. O tej niezwykłej dziewczynce z Meksyku mówi już cały świat.

  11-latka mimo młodego wieku rozpoczęła już studia na kierunku inżynieria przemysłowa na Uniwersytecie w Mexico City. Co ciekawe, Adkara już w wieku 5 lat ukończyła szkołę podstawową. W zaledwie rok później była także absolwentką gimnazjum, a po kolejnych dwóch latach, czyli jako 8-latka skończyła także i liceum.

  Jej matka zauważyła, że jej córeczka wyróżnia się na tle rówieśników jeszcze, gdy była małą dziewczynką. Największym problem jej córki było nawiązywanie relacji z innymi ludźmi. Wkrótce u Adhary specjaliści zdiagnozowali autyzm.

  Bawiła się klockami, ustawiając je wszystkie w rzędach. Zawsze się kołysała w swoim foteliku podczas spożywania posiłku. To mogło trwać godzinami – mówiła w jednym z wywiadów jej mama

  Poza tym, że dziewczynka już może pochwalić się imponującymi wynikami, na tym nie koniec. 11-latka chciałaby studiować astrofizykę w Arizonie, a w przyszłości pracować w NASA i zostać astronautką.

  Salvador Landeros Ayala, który jest dyrektorem generalnym Meksykańskiej Agencji Kosmicznej, spotkał się niedawno z Adharą. Mężczyzna był dumny z jej dokonań i nie ukrywał, że przykład 11-latki może być inspiracją dla wielu innych dzieci.

  Jesteś bardzo inteligentną dziewczynką i cieszę się, że jednym z twoich celów jest zostać astronautką. Będąc tak młodą, już motywujesz wiele dziewcząt i chłopców do zainteresowania się kosmosem i dyscyplinami naukowymi, technologią i matematyką — powiedział

  Warto dodać, że iloraz inteligencji dziewczynki przewyższa nie tylko jej rówieśników, ale i jednych z najinteligentniejszych ludzi na świecie. Jak przekazuje portal "The Mazatlan Post", IQ 11-latki z Meksyku wynosi 162. W tym miejscu należy podkreślić, że przewyższa o dwa punkty iloraz inteligencji takich osób jak Albert Einstein oraz Stephen Hawking.

  Zobacz także: 9 rzeczy, które świadczą o tym, że jesteś bardzo inteligentną osobą

  Udostępnij: