Nie żyje Robert Blake. Oskarżony był o morderstwo żony…

Aktor odszedł w wieku 89 lat w swoim domu w Los Angeles. Jego kariera skończyła się po tym, jak oskarżony został o zabicie swojej żony. Znany był z roli w serialu telewizyjnym „Baretta” a także filmu z „Zimną krwią”.

Kim był Robert Blake?

Robert Gubitosi był synem włoskich imigrantów. Swoją karierą rozpoczął jeszcze jako dziecko. W wieku 6 lat występował w filmach MGM m.in. Ślubny garnitur” oraz „Our Gang”. Miał ciężkie dzieciństwo z powodu ojca alkoholika. W wieku 14 lat uciekł z domu.

Rozpoznawalność przyniosła mu rola dobrodusznego detektywa z papuga na ramieniu w serialu telewizyjny „Baretta”, w którym grał w latach 1975-1978. Ponadto zagrał także rolę zabójcy w filmie „Z zimną krwią” według książki Trumana Capote’a. Była to opowieść o morderstwie całej rodziny przez młodocianych kryminalistów. Grał także między innymi w „26 men”, „The Cisco Kid” i wielu innych.

Prywatnie Blake był mężem Sondry Kerr, z którą miał dwójkę dzieci. Ich małżeństwo trwało do 1983 roku. W 1999 roku poznał Bonnie Lee Bakley, która wówczas była partnerką Christiana Brando. Gdy Bonnie zaszła w ciążę nie było wiadomo, kto jest ojcem jej dziecka. Testy wykazały jednak, że to dziecko Blake. Para pobrała się w 2000 roku.

W 2001 roku żona Roberta została zamordowana, a aktor był głównym podejrzanym. Kobieta została postrzelona w aucie, w tył głowy w momencie, gdy jej mąż wrócił do restauracji. Mówił wówczas, że wrócił po pistolet, który tam zostawił. Jednak jego wersji nie potwierdził nikt z obsługi. Ponadto oskarżony został także jego ochroniarz. Główną podstawą do oskarżenia Blake było zeznanie Ronalda Duffy’ego Hambletona, który twierdził, że Robert chciał mu zlecić morderstwo żony.

Ostatecznie jednak Blake został uniewinniony w marcu 2005 roku.

Nie żyje Robert Blake

Amerykańskie media poinformowały o śmierci aktora. 89-letni Robert Blake odszedł 9 marca z powodu choroby serca. Zmarł w swoim domu w Los Angeles.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje członek zespołu „Czerwone gitary”

Udostępnij: