Kamila Urzędowska: [wiek, kariera, Chłopi]

Kamila Urzędowska, absolwentka Gimnazjum nr 3 w Nysie oraz Nyskiego Rolnika, ma zaledwie 29 lat, a już odniosła sukcesy w tak znaczących produkcjach jak "Zołza" z udziałem Małgorzaty Kożuchowskiej, "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" oraz "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Co jeszcze wiemy na temat tej pięknej i zdolnej aktorki?

Kamila Urzędowska: wiek

Urodzona 7 stycznia 1994 roku. Aktorka pochodzi z Nysy,województwo opolskie. Kamila zakończyła swoją edukację na Wydziale Aktorskim Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie w roku 2020.

Kamila Urzędowska: kariera

Kamila to obiecująca młoda aktorka, która dynamicznie zdobywa popularność. Już w październiku widzowie będą mieli okazję zobaczyć ją na ekranach kin, gdzie wcieli się w rolę Jagny w filmie "Chłopi". 

Kamila Urzędowska to absolwentka dawnego Gimnazjum nr 3 w Nysie i nyskiego Rolnika. Ma 29 lat i już wystąpiła w takich popularnych produkcjach jak "Zołza" z Małgorzatą Kożuchowską, "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" czy "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy".

Kamila Urzędowska: Chłopi

Nysanka teraz wciela się w główną postać Jagny w filmie „Chłopi”. Światowa premiera „Chłopów” odbędzie się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto, który jest jednym z największych festiwali filmowych na świecie i odbędzie się w dniach od 7 do 17 września.

Jak podaje portal Filmweb, najnowszy film twórców „Twojego Vincenta”, DK Welchmana i Hugh Welchmana, został wybrany do pokazu w prestiżowej sekcji Special Presentation.

Początkowo film kręcony był jako fabularny z udziałem aktorów. W „Chłopach” występują znakomici polscy artyści, tacy jak: Mirosław Baka, Ewa Kasprzyk, Sonia Bohosiewicz czy Małgorzata Kożuchowska.

Ponad 100 malarzy malowało olejne obrazy na płótnie na terenie Polski, Litwy, Ukrainy i Serbii po zakończeniu zdjęć. Te obrazy stały się klatkami w filmie, a praca ta trwała przez dwa lata. Z obrazów, które powstały na płótnie, stworzono animację, a cały projekt czerpie inspirację z europejskiego malarstwa z przełomu XIX i XX wieku, w szczególności ze stylem Młodej Polski.

Następnie grupa ponad 100 malarzy rozpoczęła animację malarską, która trwała ponad 2 lata. Artyści malowali kluczowe klatki za pomocą farb olejnych Cobra (Royal Talens) na płótnie, a grupa animatorów tworzyła klatki pośrednie, aby całość była płynna i przyjemna dla oka informuje portal Filmweb.

Polska premiera ma się odbyć 13 października.

Udostępnij: