„Jakim prawem to zrobiliście?” Poruszający wpis po wypadku na Śnieżce

Pod koniec stycznia na Śnieżce doszło do tragicznego wypadku w wyniku którego życie straciło dwóch mężczyzn, po tym jak spadli ze szczytu tzw. rynną śmierci. Teraz głos zabrała żona jednej z ofiar!  W sieci pojawił się właśnie jej niezwykle poruszający wpis.

Tragiczny wypadek na Śnieżce

Przypomnijmy, że 30 stycznia w Karkonoszach doszło do tragicznego wypadku. Dwóch Polaków, 23-latek i 47-latek, zginęło po tym, jak spadli ze Śnieżki Rynną Śmierci aż do Kotła Łomniczki.

„Na miejscu zdarzenia ratownicy ostatecznie odnaleźli ciała dwóch osób, które poniosły śmierć w wyniku upadku z około 900 metrów. Osoby te spadły z samego szczytu Śnieżki do dna Kotła Łomniczki. Teren został dokładnie przeszukany i wykluczono udział w zdarzeniu dodatkowych osób. Osoby, które uległy śmiertelnemu wypadkowi to obywatele Polscy, mężczyźni w wieku 23 oraz 47 lat.” – napisano na profilu GOPR Karkonosze.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje ulubiona gwiazda polskiego "Gogglebox"...

Wstrząsające nagranie ze Śnieżki!

Kilka dni później w sieci pojawiło się właśnie wstrząsające nagranie z tragedii, do której doszło na szczycie! Portal remiza.pl opublikował film, na którym widać jak dwaj mężczyźni zsunęli się tzw. rynną śmierci, po lodowym zboczu Śnieżki, które jest wyjątkowo niebezpieczne dla wspinaczy. Na nagraniu, ukazującym dramatyczny przebieg tragicznego wypadku, widzimy, jak najpierw jeden, a następnie drugi turysta zsuwa się po północno-zachodnim zboczu Śnieżki, w kierunku Kotła Łomniczki.

Poruszający wpis żony ofiary

Portal tatromaniak.pl opublikował wpis żony jednej z ofiar tragicznego zdarzenia. Odniosła się w nim do publikacji zdjęć i filmów w internecie.

Za zgodą Pani Agnieszki, żony jednego ze zmarłych mężczyzn, zamieszczam jej słowa obrazujące całą sytuację z punktu widzenia rodzin ofiar- czytamy na portalu Tatromaniak.

„Koleżanki i koledzy. Wy wszyscy, którzy będziecie czytać ten post. Jak wielu z Was wiadomo, w ostatnim czasie straciłam męża w tragicznych okolicznościach. Te słowa kieruje do Was – niech każdy z Was wyśle to dalej, może w ten sposób odczyta go adresat.

„Jakim prawem to zrobiliście?”

Zwracam się do tych ludzi, którzy odarli mnie i całą moją rodzinę z prawa do przeżycia straty w sposób godny człowieka. Dowiedziałam się ostatnio, że w sieci został opublikowany film oraz zdjęcie z wypadku, na którym jest mój mąż. Ten kto to zrobił, nie zdaje sobie sprawy jak wiele złego uczynił. Bezprawnie zagarnął sobie prawo do tej decyzji.

Zdjęcie „Jakim prawem to zrobiliście?” Poruszający wpis po wypadku na Śnieżce #1

….ciebie i każdego z Was osobno pytam: Jakim prawem to zrobiliście? Gdzie wasze serca, sumienia. Odwróć się teraz do osoby, którą kochasz i popatrz na nią dokładnie, co widzisz? …czy chciałbyś (chciała) żeby ktoś zrobił to samo tobie? Że ostatnie co zobaczysz pamiętając o nim to ten kadr z jego życia? Czy wiesz, że tu zostali jego bliscy, rodzina i dziecko? Masz dzieci? Każdy rodzic chce bronić swoje dziecko przed krzywdą i cierpieniem. Ja nie mogłam, bo ty wybrałeś za mnie! Twój jeden ruch sprawił, że wszystko stało się dla nas nieznośne. Przez twój czyn droga, którą przyszło nam iść stała się trudniejsza. Jednak zdołamy podźwignąć ten ciężar. Mam za to nadzieję, że twój cię przygniecie.

 

Udostępnij: