Nie żyje najstarszy mężczyzna na świecie! Wpisał się do Księgi Rekordów Guinnessa

Smutne informacje obiegły media na całym świecie. Zmarł najstarszy człowiek świata. "Juan Vincente Perez Mora przeszedł do wieczności w wieku 114 lat" - oznajmił Prezydent Wenezueli.

Nie żyje 114-latek

Świat pożegnał najstarszego człowieka, Juana Vincente Pereza Morę, który zmarł w wieku 114 lat. Informacje to potwierdził prezydent Wenezueli na platformie X. 

Juan Vicente Pérez Mora przeszedł do wieczności w wieku 114 lat i pochodził z miasta El Cobre, które przyznało Wenezueli Rekord Guinnessa jako najstarszy człowiek na świecie. Przesyłam uściski i kondolencje jego rodzinie oraz całemu miastu El Cobre w stanie Táchira. Niech Bóg przyjmie go w swojej świętej chwale! - napisał Nicolas Maduro

Wenezuelczyk urodził się 27 maja 1909 roku, znany był z niezwykłej długowieczności, która przyniosła mu miejsce w Księdze Rekordów Guinnessa. Jego życie, pełne pracy i poświęcenia dla rodziny, było inspiracją dla wielu.

Perez Mora od najmłodszych lat pracował w rolnictwie, pomagając przy zbiorach trzciny cukrowej i kawy. Jego życie zawodowe było również związane z funkcją szeryfa, gdzie zajmował się rozwiązywaniem lokalnych sporów. Mimo to, rolnictwo pozostało jego pasją przez całe życie. Jako głowa licznej rodziny, Perez Mora doczekał się 11 dzieci, 41 wnuków, 18 prawnuków i 12 praprawnuków.

W lutym 2022 roku, mając 112 lat i 253 dni, Juan Vincente Perez Mora  został oficjalnie uznany za najstarszego żyjącego mężczyznę na świecie, zdobywając tym samym swoje miejsce w historii i księdze Rekordów Guinessa.

Najstarsze osoby na świecie

Warto dodać, że Juan Vincente Perez Mora, który zmarł w wieku 114 lat, był najstarszym mężczyzną na świecie. Tytuł najstarszej żyjącej osoby na świecie obecnie przypada Hiszpance Marii Branyas, która niedawno obchodziła swoje 117. urodziny. Z kolei na początku ubiegłego roku świat opłakiwał śmierć Lucile Randon, znanej jako siostra Andre, która zmarła w wieku 118 lat. Jej śmierć nastąpiła spokojnie podczas snu.

Umarła o godz. 2 w nocy. Jest wielki smutek, ale ona tego chciała, to było jej pragnienie, aby dołączyć do ukochanego brata. Dla niej to uwolnienie –  przekazał wówczas David Tavella

Zobacz także: Nie żyje najstarsza kobieta świata! Miała 118 lat!

 

 

Udostępnij: