Tragedia! Nie żyje finalistka „MasterChefa”

Tragiczna wiadomość! Denise Zajícová, która była finalistką programu kulinarnego "MasterChef" w Czechach, nie żyje. Zmarła w poniedziałek po długiej walce z ciężką chorobą. Miała zaledwie 35 lat!

Nie żyje finalistka „MasterChefa”

Smutna wiadomość obiegła dziś media. Finalistką programu kulinarnego "MasterChef" w Czechach, nie żyje! Denise Zajícová zdobyła popularność w 2019 roku, gdy brała udział w trzeciej edycji programu "MasterChef" w Czechach. Była również znana jako blogerka kulinarna, która dzieliła się swoją pasją do gotowania z fanami w sieci. Jej blog przyniósł jej wielu wiernych obserwatorów, którym przekazywała informacje o swojej walce z chorobą. Nawet napisała książkę, aby zainspirować innych do walki.

Zdjęcie Tragedia! Nie żyje finalistka „MasterChefa” #1

Przegrała ciężką walkę z chorobą

Denise Zajícová zmagała się z nowotworem od 2014 roku. Niestety mimo prób leczenia, choroba powróciła i  przyczyniła się do jej śmierci. Wieści o jej tragicznym odejściu przekazał zrozpaczony mąż, Roman Zajíc:

Te słowa nie przychodzą mi lekko, ale nasza Deniska przegrała dziś walkę z poważną chorobą. Walczyła dzielnie do samego końca. Nasz ból jest wielki, ale szczerze wierzymy, że teraz jest już lepiej. (…) Nie znam nikogo, kto miałby wokół siebie tylu prawdziwych i aktywnych przyjaciół, co ona. Przez cały czas byliśmy niesamowicie poruszeni tą troską. To dało całej naszej rodzinie siłę na walkę przez każdy kolejny dzień. (...) Dziękuję wszystkim, którzy starali się, aby ostatnie miesiące i dni były dla Denise przyjemne i łatwe- czytamy w pożegnalnym wpisie w mediach społecznościowych.

ZOBACZ TAKŻE: Te osoby będą musiały zwrócić 13. i 14. emeryturę?! Padła decyzja!

W walkę z nowotworem zaangażowali się obywatele Czech

Wiadomo, że 35-latka przez wiele lat zmagała się z guzem mózgu, a w finansowanie jej leczenia zaangażowany był cały kraj. Koszty leczenia Denise Zajícová i jej rodziny były ogromne, sięgając 200 tysięcy koron miesięcznie, co przekraczało ich możliwości finansowe. Pomoc finansową oferowali także obywatele Czech, ale niestety leczenie nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. Pod koniec 2023 roku kobieta przekazała, że leczenie jednak nie zadziałało, a kolejna operacja nie była już możliwa…

Udostępnij: