Nie żyje gwiazda serialu "Gra o tron"!

Smutne wieści obiegły fanów jednego z najpopularniejszych serialu na świecie. Zmarł jeden z aktorów, który grał w produkcji "Gra o Tron". Nie żyje Ian Gelder, który w hitowym serialu wcielał się w postać Kevana Lannistera.

Nie żyje aktor z "Gry o tron"

Ian Gelder był cenionym brytyjskim aktorem, który zyskał popularność, grając m. in. w serialu "Gra o tron". Artysta, który zapadł w pamięć dzięki roli Kevana Lannistera w kultowej już produkcji HBO, zmarł w wieku 72 lat.
O śmierci wybitnego aktora poinformował jego mąż, z którym od ponad trzydziestu lat był w związku. Jak przyznał pogrążony w żałobie mężczyzna, w grudniu u Iana zdiagnozowano nowotwór przewodu żółciowego. Nie spodziewali się, że choroba będzie postępować tak szybko.

Z ogromnym, ogromnym smutkiem i sercem połamanym na milion kawałków piszę, by poinformować o odejściu mojego ukochanego męża i partnera życiowego Iana Geldera – napisał na Instagramie. W grudniu u Iana zdiagnozowano nowotwór przewodu żółciowego. Wczoraj o 13:07 Ian odszedł. Zrezygnowałem z pracy, aby się nim opiekować, ale żaden z nas nie miał pojęcia, że to wydarzy się tak szybko.

Mąż zmarłego aktorka jest wspomina swojego partnera jako wyjatkową osobę, która do końca sę nie poddawała i walczyła o powrót do zdrowia.

Przez ponad 30 lat był dla mnie opoką. Jeśli musieliśmy się rozdzielić, rozmawialiśmy każdego dnia. Był najmilszą, najhojniejszą duszą i kochającym człowiekiem, a także wspaniałym, wspaniałym aktorem. Każdy, kto miał okazję z nim pracować, był poruszony jego dobrym sercem. Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, co zrobię bez niego u swojego boku. Walczył ze swoją okropną chorobą z ogromną odwagą i nie litował się nad sobą. Nigdy. Był niezwykłą osobą i będzie nam go brakowało. To zdjęcie zostało zrobione w Boże Narodzenie, po tym, jak odebrałem go ze szpitala, i mimo że przechodził wówczas przez najgorsze trzy tygodnie swojego życia, wciąż można było dostrzec na jego twarzy radość. Spoczywaj w spokoju. - dodał

Ian Gelder zmarł w wieku 74 lat.

Serial "Gra o tron"

"Gra o tron" to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych seriali telewizyjnych ostatniej dekady, emitowany przez HBO od 2011 do 2019 roku. Opiera się na serii powieści fantasy "Pieśń Lodu i Ognia" autorstwa George'a R.R. Martina. Serial zyskał globalną popularność i uznawany jest za fenomen kulturowy, przyciągając miliony widzów na całym świecie.

Akcja "Gry o tron" rozgrywa się w fikcyjnych krainach Westeros i Essos i skupia się na brutalnej walce o władzę między rywalizującymi rodami arystokratycznymi. Centralnym elementem fabuły jest walka o Żelazny Tron Siedmiu Królestw Westeros. Serial wyróżnia się skomplikowanymi intrygami politycznymi, zaskakującymi zwrotami akcji oraz bogato rozwiniętymi postaciami, które często znajdują się w moralnie niejednoznacznych sytuacjach.

"Gra o tron" jest znana z wysokiej jakości produkcji, w tym imponujących efektów specjalnych, przepięknych kostiumów i realistycznie odtworzonych lokacji. Serial również nie unikał kontrowersji, szczególnie ze względu na graficzne przedstawienie przemocy i odważnych scen, co bywało przedmiotem dyskusji wśród krytyków i fanów.
"Gra o tron" zdobyła liczne nagrody, w tym Emmy i Złote Globy, za swoją kreatywność, realizację oraz doskonałe aktorstwo.

Kim był Ian Gelder?

Ian Gelder był brytyjskim aktorem teatralnym, filmowym i telewizyjnym, urodzonym 3 czerwca 1949 roku w Bristolu. Znany jest przede wszystkim z ról w produkcjach takich jak "Gra o tron", gdzie wcielił się w postać Kevana Lannistera, oraz "Torchwood" i "His Dark Materials" („Jego ciemne materie”), gdzie grał postać Libraria. Gelder miał bogatą karierę teatralną, występując w wielu przedstawieniach na West Endzie oraz w Royal Shakespeare Company. Jego role często były chwalone za głębię i zróżnicowanie, dzięki czemu zyskał uznanie zarówno wśród widzów, jak i krytyków. W swojej pracy teatralnej i telewizyjnej potrafił z ogromnym zaangażowaniem i subtelną mocą przekazywać złożoność swoich postaci.

Zdjęcie Nie żyje gwiazda serialu "Gra o tron"! #1

Zobacz także: Nie żyje wielki kompozytor i muzyk! Był założycielem legendarnego zespołu Skaldowie!

Udostępnij: